Футбольні пристрасті навколо Олімпійського дня у Лубнах

Під час відкриття Всеукраїнських турнірів з міні-футболу «Кубок Юність Посулля»» (учасники – 6 студентських команд з Полтавської, Черкаської областей та міста Києва) та «Кубку Андрія Біби» (учасники – 4 команди Дитячо-юнацьких спортивних шкіл (ДЮСШ) Лубен, Гребінки, Пирятина та Заводського) з вітальним словом до гравців і гостей заходу звернулися:

• директор коледжу Сендзюк Роман Васильович;
  • міський голова Лубен Грицаєнко Олександр Петрович;
  • Удовіченко Олександр Васильович - голова Полтавського обласного відділення Національного олімпійського комітету України, депутат Полтавської обласної ради;
  • Сіряченко Сергій Миколайович – голова Лубенської районної державної адміністрації;
  • Біба Андрій Андрійович – президент Всеукраїнського клубу «Шкіряний м’яч»;
  • Каденко Олександр Валентинович– президент Професійної футбольної ліги України;
  • Моторний Микола Віталійович – головний спеціаліст відділу зв’язків з громадськістю та ЗМІ Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, Заслужений журналіст України;
  • Олексенко Володимир Іванович – заступник голови Асоціації футболу України.

Вони побажали учасникам турнірів, щоб перемогу здобула найсильніша команда.

Директор коледжу Роман Сендзюк зачитав вітального листа Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета учасникам Олімпійського дня, присвяченого пам’яті Федора Шпига.

Урочисто було відкрито багатофункціональний міні-стадіон зі штучним покриттям. Стрічку перерізав триразовий чемпіон СРСР, дворазовий володар Кубку СРСР, найкращий футболіст СРСР 1966 року, легенда київського «Динамо» – Андрій Андрійович Біба та студенти навчального закладу – Владислав Махно та Станіслав Корсакевич. Відомий футболіст забив перший гол у ворота, після чого тут розпочався турнір серед команд ДЮСШ за «Кубок Андрія Біби».

У напруженій боротьбі перемогу здобули юні спортсмени Гребінківської ДЮСШ. Вони посіли І місце і отримали Кубок та комплект медалей найвищого ґатунку. ІІ місце виборола команда Пирятинської ДЮСШ, а ІІІ місце посіла команда Заводської ДЮСШ. Дипломами також відзначено команду Лубенської ДЮСШ.

Серед студентських команд на «Кубок «Юність Посулля»» місця розподілились таким чином:

• І місце – команда «Явір» ДП «Смілянське ЛГ»;
  • ІІ місце – Лубенський лісотехнічний фаховий коледж;
  • ІІІ місце – ВСП «Лохвицький механіко-технологічний фаховий коледж» Полтавського державного аграрного університету (ПДАУ).
  • ІV місце – Навчально-науковий інститут лісового і садово-паркового господарства Національного університету біоресурсів і природокористування України (ННІ ЛіСПГ НУБіП України), м.Київ;
  • V місце – ВСП «Березоворудський фаховий коледж» ПДАУ;
  • VI місце – ВСП «Лубенський фінансово-економічний фаховий коледж» ПДАУ;

Всі вони отримали нагороди та відзнаки.

Дипломами були нагороджені тренери команд: Андрій Спірочкін, Олександр Хоменко, Віталій Бричка, Костянтин Терновий, Володимир Кононенко, Іван Щеголь, Юрій Юрченко, Микола Бурий, Віктор Кузьменко, Андрій Павлюченко.

Кращими гравцями «Кубка Андрія Біби» стали:

• Богдан Іганський – Гребінківська ДЮСШ;
  • Богдан Трус – Пирятинська ДЮСШ;
  • Олександр Ляшко – Заводська ДЮСШ;
  • Остап Приходько – Лубенська ДЮСШ.

Кращими гравцями «Кубка «Юність Посулля»»:

• Богдан Хава – ННІ ЛіСПГ НУБіП України;
  • Володимир Бутко – ВСП «Березоворудський фаховий коледж» ПДАУ;
  • Вадим Піган – ВСП «Лубенський фінансово-економічний фаховий коледж» ПДАУ;
  • В’ячеслав Заславський – ВСП «Лохвицький механіко-технологічний фаховий коледж» ПДАУ;
  • Богдан Радченко – ДП «Смілянське ЛГ»;
  • Артем Павленко – Лубенський лісотехнічний фаховий коледж;

Футбольні м’ячі на згадку про турнір отримали всі команди, які брали участь у змаганнях.

Микола Моторний, головний спеціаліст відділу зв’язків з громадськістю та ЗМІ

Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України, Заслужений журналіст України,

член виконавчого комітету Асоціації аматорського футболу України

фото - автора