ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Лубенський лісотехнічний коледж – це державний вищий навчальний заклад І-го рівня акредитації, цілісний комплекс, у якому органічно поєднуються навчально-виховна робота, виробнича та наукова діяльність.
Заснований навчальний заклад 1891 року.
Територія коледжу становить 35,4 га. На ній розташований чотириповерховий навчальний корпус, дендропарк, спор-тивний комплекс, гуртожитки, студентська їдальня, виробничі майстерні, лабораторії, деревообробний цех, котельня, складські та підсобні приміщення.
Підготовка молодших спеціалістів здійснюється за спеціальностями:
- 205 «Лісове господарство», освітня програма «Лісове господарство» (денна та заочна форми навчання);
- 205 «Лісове господарство», освітня програма «Обробка деревини»;
- 206 «Садово-паркове господарство».
Одночасно коледж проводить підвищення кваліфікації майстрів лісу зі спеціальності 5.09010301 «Лісове господарство».

За час навчання студенти здобувають робітничі професії:
- водій мототранспортних засобів (категорія «А», «А1», «В», «С»);
- тракторист-машиніст категорії «А1»;
- лісоруб;
- лісник;
- верстатник деревообробних верстатів;
- оператор комп’ютерного набору;
- оператор комп’ютерної верстки;
- квітникар;
- озеленювач.


На базі коледжу функціонує міжкафед-ральна навчальна лабо-раторія Національного університету біоресурсів і природокористування України (м.Київ), де молодші спеціалісти заочно здобувають вищу освіту за освітнім ступенем «Бакалавр» за напрямами підготовки «Лісове і садово-паркове господа-рство» та «Деревообро-блювальні технології».
До послуг студентів сучасно обладнані кабінети та лабораторії, бібліотека й читальна зала із цілодобовим вільним доступом до мережі Інтернет.


В навчальному процесі активно впроваджуються інноваційні технології, сучасні комп’ютерні системи із прикладним програмним забезпеченням, лекції проводяться з використанням мультимедійних презентацій. Сучасні прилади та обладнання, які застосовуються на виробництві, використовуються під час проведення лабораторних і практичних занять.



Навчальні практики студенти проходять у коледжі та базовому ДП «Лубенське лісове господарство». Виробнича практика про-водиться на передових підприємствах лісової, деревообробної та інших галузей народного господарства.
Бібліотека коледжу укомплектована освітньою, науковою, науково-мето-дичною, пізнавальною, художньою літературою та фаховими періодичними виданнями.
До послуг студентів електронні підручники, копіювальна техніка.
Для проживання в гуртожитках створено належні побутові умови. У стоматологічному кабінеті та фельдшерському пункті надається необхідна медична допомога студентам та працівникам коледжу.
Важливою складовою навчально-виховного процесу в коледжі є виховна робота. Основна її мета – формувати особистість, наділену громадянською відповідальністю, високими духовними цінностями, родинними і патріотичними почуттями.
Виховний процес у коледжі відбувається як через інформаційно-просвітницькі виховні години, так і через залучення студентів у гуртки художньої самодіяльності, спортивні секції, органи студентського самоврядування. Це сприяє розвиткові художньо-естетичної культури, формуванню грома-дянської свідомості, реалізації творчих можливостей студентів.
Щороку студентами коледжу під керівництвом студентського парламенту успішно втілюється в життя інформаційно-рекламний профорієнтаційний проект, спрямований на розвиток і зміцнення позитивного іміджу Лубенського лісотехнічного коледжу. Він включає в себе регулярне висвітлення у засобах масової інформації здобутків та можливостей колективу навчального закладу, проведення профорієнтаційної роботи серед шкільної молоді, організацію Днів відкритих дверей, участь у ярмарках професій тощо.
Студенти беруть активну участь в організації та проведенні декад циклових комісій, різноманітних конкурсів, фестивалів: «Таланти твої, першокурснику!», «Красуня коледжу», «Королева лісу», «Студентська весна», виставці квіткових композицій, а також штучних новорічних ялинок під гаслом «Збережемо лісову красуню!» та ін.
Студенти самоорганізовуються у волонтерський рух, надають допомогу воїнам зони АТО thecasinoapps.com, рівняючись на героя Небесної сотні, Героя України, випускника технікуму 1982 року Брезденюка Валерія, який загинув під час Революції гідності в Києві. Весною 2015 року студенти коледжу разом з учасниками міжнародного велопробігу «Стоп – війні» вшанували пам'ять В.Брезденюка, висадивши магнолії у сквері Пам’ятних подій.
Яскравою візитівкою коледжу стали вокально-інструментальний ансамбль «Пори року» та жіночий вокальний ансамбль «Суцвіття» (керівник Карпець В.О.). Зачаровують усіх успішні виступи ансамблю колективу народного та бально-спортивного танцю «Дивограй» (керівник Мінакова Т.А.). Справжнім святом краси, мистецтва й таланту є щорічний обласний міжвузівський фестиваль «Студентська весна», в якому художні колективи коледжу щорічно стають дипломантами та лауреатами.
Великою популярністю в Україні користується команда КВН лісотехнічного коледжу «Дрозди» (керівник Решетило І.М.). В 2013 році вони визнані кращою командою ХVIII Всеукраїнського фестивалю «Жарт-Птиця») серед команд вузів І-ІІ рівнів акредитації, стали переможцем фіналу відкритої Кременчуцької ліги юнацьких команд КВН та здобули Весняний кубок Всеукраїнської студентської ліги у м. Світловодську.
Невід’ємною складовою частиною сучасного студентського життя є фізична культура і спорт. В коледжі працюють секції з волейболу, баскетболу, футболу, настільного тенісу, легкої атлетики, кульової стрільби, шахів, в яких постійно відточують свою спортивну майстерність студенти.

Вже традиційними стали в навчальному закладі «Олімпійські уроки» за участю чемпіонів та призерів Олімпійських ігор, а також представників Національного олімпійського комітету України та федерацій різних видів спорту.

Окремою сторінкою історії навчального закладу є проведення щорічного Всеукраїнського турніру з міні-футболу серед учнівської та студентської молоді на кубок «Юність Посулля» за підтримки федерації футболу України та спортивних товариств. 2015 року стартували Всеукраїнські змагання з футболу серед команд вищих навчальних закладів України на «Кубок Андрія Біби».
Цікавими є зустрічі з відомими митцями. Надовго запам’ятаються студентам зустрічі з народним артистом України Богданом Бенюком, заслуженими діячами мистецтв України, поетами Миколою Луківим та Михайлом Шевченком, Наталією Баклай, Миколою Кочергою, Раїсою Плотниковою та Ольгою Хало.

Традиційно в літню пору відбуваються зустрічі випускників різних років.
При всій різноманітності й багатогранності життя колективу коледжу основним завданням є підготовка фахівців-професіоналів своєї справи. Найкращим результатом цієї праці педагоги коледжу вважають досягнення своїх студентів та випускників. Адже за ними – майбутнє.
Шануючи 125-річну історію навчального закладу, опираючись на кращий досвід минулих поколінь викладачів, працівників та студентів навчального закладу, запроваджуючи інновації сучасної педагогіки та орієнтуючись на вимоги часу, колектив коледжу впевнено крокує в новий день.
