Сьогодні 80-ті роковини одного з найбільш жахливих символів Голокосту - масових розстрілів мирного населення в урочищі Бабин Яр у Києві, вчинені нацистами у 1941-1943 роках.
29-30 вересня 1941 року в урочищі Бабин Яр нацисти розпочали масові розстріли єврейського населення Києва. Загалом із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року есесівці вбили майже все єврейське населення міста – понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей. Тільки в перші два дні розстрілів було знищено майже 34 тисяч людей. Загалом за роки Другої світової війни у Бабиному Яру, за різними оцінками, полягло від 100 до 150 тисяч осіб – євреїв, ромів, караїмів, радянських військовополонених, учасників українського націоналістичного руху опору, пацієнтів психіатричних лікарень та представників інших національних чи соціальних груп, яких окупанти вважали «зайвими». Розстріли в Бабиному Яру тривали аж до визволення Києва від окупантів.
Окремою чорною сторінкою Голокосту є знищення євреїв у Лубнах. Всього за 1941 - 1943 рр. у місті було вбито більш ніж 2000 представників цієї національності.
Про згадані трагічні події Голокосту в Україні відбулася розмова зі студентами коледжу на заняттях з всесвітньої історії.
Сергій Омельченко, викладач історії;
фото – Аліни Козачкової