Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Дати початку та завершення компанії вибрані не випадково, вони створюють символічний ланцюжок. 6 грудня - Вшановують пам’ять студенток, розстріляних у Монреалі. Саме цього дня 1989 року в Університеті Монреаля (Канада) озброєний чоловік вбив 14 студенток та поранив ще 13 осіб. Однією з причин, які засвідчив сам вбивця, були заходи зі збільшення кількості дівчат у вищих навчальних закладах та фемінізм в цілому. Більш детальну інформацію можна дізнатися за посиланням: https://www.facebook.com/watch/?v=207583844877739
Насильство щодо жінок та дівчат – одне з найпоширеніших порушень прав людини у світі. Кожна третя жінка (33%) протягом життя, зазнала фізичного та/або психологічного насильства. Це приголомшливий показник. Ґендерно зумовлене насильство є глобальною проблемою, яка існує у всіх країнах у тих чи інших формах, включно з сексуальним насильством, домашнім насильством та торгівлею людьми з метою сексуальної експлуатації.
Ґендерно зумовлене насильство спричиняє як безпосередні, так і довгострокові наслідки для фізичного, психічного та сексуального здоров’я жінок та дівчат, і зрештою впливає на їхнє благополуччя, стаючи на заваді повноцінній участі в житті суспільства. Ґендерно зумовлене насильство не лише спричиняє біль та страждання, але й руйнує родини, погіршує ефективність праці, послаблює конкурентоздатність країни та сповільнює її розвиток.
Пам’ятайте будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. Нам слід використати уроки минулого для розуміння та обізнаність про всі форми насильства у громадян і створення соціального простору вільного від насильства.
Марина БУРДИМ, практичний психолог коледжу