СПІВПРАЦЯ: НАУКА - ДЛЯ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ

29 серпня до коледжу завітали науковці з Українського ордена «Знак Пошани» науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького (УкрНДІЛГА) з міста Харкова.

А саме: Богомолов Вадим Володимирович – старший науковий співробітник лабораторії нових інформаційних технологій, Борисенко Олександр Ігорович – канд. с.-г. наук, старший науковий співробітник цієї ж лабораторії та Мєшкова Валентина Львівна – д-р с.-г. наук, професор, академік Лісівничої академії наук України, завідувач лабораторії захисту лісу.

Науковці лабораторії нових інформаційних технологій УкрНДІЛГА провели навчання, на якому ознайомили викладачів коледжу з функціонуванням геопорталу «Ліси України» та основою, на якій він базується (земельний кадастр, дані космічного моніторингу, матеріали лісовпорядкування, таксаційні описи) і представили основні принципи роботи геопорталу.

Геопортал «Ліси України» створено як засіб доступу й оперування геопросторовою інформацією про ведення лісового господарства разом із даними Державного агентства земельних ресурсів України, даними дистанційного зондування Землі і лісовпорядними матеріалами ВО «Укрдержліспроект». Основним джерелом інформації є як таксаційні, так і картографічні дані лісовпорядкування (зведені в єдину карту України).

Підсумком семінару стало рішення про використання можливостей геопорталу «Ліси України» у освітьному процесі коледжу при вивченні студентами навчальних дисциплін «Лісова таксація і лісовпорядкування», «Комп’ютеризація лісогосподарського виробництва» та навчальних практик.

Завідувач лабораторії захисту лісу Валентина Мєшкова ознайомила нас із проблемою всихання соснових насаджень, їх причиною і заходами боротьби, які пропонуються науковцями інституту.

Семінар-навчання живим, цікавим. Інформація, отримана була дуже корисною, подана в доступній формі.

Сподіваємося на подальшу співпрацю між Лубенським лісотехнічним коледжем та науковцями УкрНДІЛГА!

Олександр Литвиненко, викладач фахових дисциплін, адміністратор сайту;

фото – автора та Олександра Борисенка

Відвідувачів за весь час (з 15.11.2021 року): 252970