ПРО 2-Й ЕТАП IV З’ЇЗДУ ЛІСІВНИКІВ УКРАЇНИ

{videobox}

4VcsWj-2gSo|Повне відео 2-го етапу  4-го З'їзду лісівників України|

{/videobox}

{videobox}

-6G0bSa0Qx4|2-й етап  4-го З'їзду лісівників України|

{/videobox}

у м. Луцьк Волинської області відбувся ІІ етап IV з’їзду лісівників України. Учасники обговорили стан реалізації рішень першого етапу з’їзду, подальші кроки та напрями розвитку лісового господарства України. Нагадаємо, що метою скликання IV з’їду лісівників України, перший етап якого відбувся у вересні минулого року, стало опрацювання спільних рішень за участю фахівців лісового господарства, закордонних експертів, представників деревообробного сектору щодо подальшого функціонування та реформування лісового господарства на основі європейських стандартів та досвіду.

{videobox}

J17PnqQu__c|Лісівники всієї України обговорювали нагальні питання галузі в Луцьку|

{/videobox}

Співголова з’їзду, Голова Товариства лісівників України Юрій Марчуку своїй доповіді зокрема сказав: «В цьому залі присутні делегати від всіх лісових підприємств України, від Півдня, Полісся і Карпат приїхали лісівники щоб обговорити ряд гострих проблем які довгий час не вирішуються. В залі деревообробники, представники мисливської галузі, профспілкові лідери та голови і члени Товариства лісівників України … »

На жаль, після проведення першого етапу З’їзду далеко не всі рішення та вимоги були виконані та прийняті до уваги. Частково, за рахунок спеціального фонду Державного бюджету України, планується профінансувати лісогосподарські заходи на Півдні та Сході України. Верховна Рада України, Комітет податкової політики підтримали вимоги лісівників і законодавчо зменшили до 0,1% податок на лісові землі. У той же час, тривогу викликає невиконання в повному обсязі Указу Президента України № 381/2017 від 21.11.2017 р., який направлений на врегулювання питань розвитку лісового господарства.

Заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар під час ІІ етапу IV з’їзду лісівників назвав п’ять необхідних кроків, спрямованих на забезпечення збалансованості лісоуправління.

Він звернув увагу на те, що на сьогодні Держлісагентство не має права законодавчої ініціативи, щоб пришвидшити вирішення низки питань, зокрема, фахового розділення функцій господарювання та контролю, боротьби з незаконними рубками, всиханням лісів, створення ринку деревини та ін.

«Вже настав час порушити питання суб'єктності. Маючи окреме Міністерство, ми зможемо вивести лісову галузь на високий рівень», - зазначив Володимир Бондар.

За його словами, для швидкого вирішення, в тому числі законодавчим шляхом, всіх проблем у лісовій галузі необхідні три ключові речі – створення національної лісової політики, проведення національної інвентаризації лісів і належне фінансування всіх робіт в лісовому господарстві.

«Останнім часом ми бачимо велику кількість не фахових та суперечливих рішень, які можуть призвести до руйнації та дестабілізації надважливої галузі економіки. У цій ситуації нам дуже необхідно визначення чіткої лісової політики, тобто стратегічного бачення держави щодо лісів та лісового господарства. Якими повинні бути правила формування власності на ліс, принципи державного управління та фінансування, які пріоритетні функції лісів та лісового господарства тощо. На всі ці та інші питання повинна відповідати лісова політика держави», - наголосив він.

Також Володимир Бондар звернув увагу на те, що потрібно завершити розмежування повноважень щодо здійснення державного контролю та господарювання шляхом реформування системи державної лісової охорони, що передбачатиме

Окрім того, Володимир Бондар звернув увагу на необхідність запровадження прозорого ринку деревини, орієнтованого на стимулювання поглибленої переробки та забезпечення ефективного використання лісових ресурсів без мети максимізації прибутків.

«Найголовніше, над чим нам потрібно працювати це зміна ставлення суспільства, громадськості, інших структур до представників лісівничих професій, до самого лісового господарства. Ми маємо йти до людей і пояснювати нашу роботу", - наголосив Володимир Бондар.

Голова Громадської ради при Держлісагентстві України Василь Масюк у своєму виступі спростував найбільш поширені міфи про ліс та лісове господарство України.

Петро Лакида, професор, директор Навчально-наукового Інституту лісового і садово-паркового господарства НУБІП України на звернувся до лісівників: «Будьте мудрі! Ми, лісівники, поки будемо дружніми, поки будемо однією родиною, тоді усі проблеми, що стоять перед лісовим господарством, здолаємо».

У Зверненні ІІ етапу ІV З’їзду лісівників України йдеться про необхідність визначення стратегічного бачення держави щодо лісів та лісового господарства, пріоритетних функції та принципів державного управління лісами. Тому делегати З’їзду звертатимуться до Президента України з пропозицією щодо створення робочої групи при Президентові України з напрацювання національної лісової політики та відповідних законодавчих актів щодо неї.

У ньому також йдеться про звернення до Верховної Ради України з проханням терміново прийняти, як невідкладні, проекти Законів, зареєстровані у Верховній Раді та вчинити інші дії у відповідності до Указу Президента України № 381/2017 від 21.11.2017:

1. «Про внесення змін до Лісового кодексу України (щодо удосконалення механізму фінансового забезпечення лісової галузі)» № 8238 від 05.04.2018 для забезпечення формування Державного фонду розвитку лісового господарства.

2. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективного ведення лісового господарства та посилення охорони лісів» № 8241 від 05.04.2018 для забезпечення розподілу функцій та вдосконалення роботи лісової охорони та здійснення національної інвентаризації лісів.

Також пропонується відкликати законопроект № 10092 від 26.02.2019 про ринок деревини з метою його доопрацювання з урахуванням інтересів деревообробної та лісової галузей.

Також З’їзд лісівників звернувся до Уряду України з проханням:

1. Передбачити можливість додаткового фінансування лісового господарства на Півдні та Сході України за рахунок перегляду Державного бюджету України на 2019 рік.

2. При підготовці бюджету на 2020 рік передбачити створення окремого фонду фінансування лісового господарства на виконання Указу Президента України № 381/2017 від 21.11.2017.

3. Розробити та прийняти Програму «Ліси України до 2030 року» на виконання Стратегічного плану ООН з лісів.

4. Розробити та затвердити комплексну програму розвитку деревообробної галузі на виконання Указу Президента України № 381/2017 від 21.11.2017.

5. Враховуючи рішення Генеральної асамблеї ООН про проведення у 2019 році заходів до Всесвітнього дня лісі під гаслом «Ліс і освіта» збільшити у два рази замовлення на підготовку у закладах вищої освіти спеціалістів лісогосподарських та деревообробних спеціальностей. Зберегти лісові коледжі, як заклади технічної освіти, не допустити відтік молоді на заробітки в інші країни.

6. Розробити та затвердити комплексну програму розвитку мисливського господарства, охорони та збереження тваринного світу на основі кращих зразків та передового досвіду європейських країн.

Окрім того, З’їзд звернувся до політичних партій та народних депутатів України. У Зверненні йдеться про те, що у лісовому господарстві, деревообробній промисловості працюють більше півмільйона працівників, і з членами сімей це становить майже мільйон виборців. Слід виважено підійти до вирішення проблем лісової галузі, вважати неприпустимим замість конкретних пропозицій займатись політичним піаром та нехтувати інтересами виборців, які працюють в лісовому господарстві.

ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ, ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ  

Делегація лісівників Полтавщини на ІІ етапі IV з‘їзду лісівників України:

Лісівники з усієї України на Театральному майдані Луцька виставили техніку, та палатки з власною продукцією:

 

 

 Олександр Литвиненко, викладач фахових дисциплін, адміністратор сайту,

 голова Первинної організації Товариства лісівників України коледжу

 За матеріалами Державного агентства лісових ресурсів, Товариства лісівників України та сайту «Відкритий ліс».

Фото – з відповідних сайтів, Наталії Сегеди (Черкаське ОУЛМГ) та Полтавського ОУЛМГ

Наші контакти

  • (05361)7-73-08
  • (05361)6-22-62
  • +38 050 788 87 70
  • 37503 м. Лубни Полтавської області, вул. Тернівська, 21
  • listcolledg@ukr.net
  • listcolledg@gmail.com

Спостерігайте за нашою активністю у соціальних мережах та будьте в курсі всіх подій у нашому навчальному закладі!

Статистика сайту

Кількість переглядів сайту сьогодні: 1304
Відвідувачів сьогодні: 178
Відвідувачів за весь час (з 15.11.2021 року): 275459