Радіодиктант національної єдності-2023: писали разом!

Президент України Володимир Зеленський 28 липня 2023 року підписав Указ №455/2023, відповідно до якого дата святкування Дня української писемності та мови була перенесена з 9 листопада на 27 жовтня.

Традиційно до цього свята в Україні, та за її межами відбувається багато заходів з популяризації української мови, серед яких і Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

За час свого існування українська пережила не менше пів тисячі циркулярів та указів, постанов і ухвал, розпоряджень та наказів про заборону. Але вона вистояла! І сьогодні, маючи безпрецендентну підтримку за всі роки новітньої історії незалежності, пішла у свій вирішальний контрнаступ. Кожен, говорячи українською, наближає Перемогу!

Актор театру та кіно Олексій Гнатковський, який зіграв Івана Довбуша у фільмі «Довбуш», буде читати текст радіодиктанту.

Авторкою радіодиктанту-2023 стала українська поетеса та перекладачка Катерина Калитко. Назва тексту — «Дороги України».

Радіодиктант не має на меті перевірки грамотності конкретної особи, а задуманий як своєрідний флешмоб — акція єднання навколо рідної мови, участь у якій може взяти кожен охочий.

Студенти та викладачі Лубенського лісотехнічного фахового коледжу цьогоріч також писали радіодиктант разом з багатотисячною аудиторією.

Щороку акція набуває все більшого розмаху й об’єднує українців з усіх куточків світу в боротьбі за власну ідентичність та свободу.

Фотографії та відео того, як ви пишете диктант, публікуйте в соціальних мережах із гештегом #радіодиктант2023.

Аліна КОЗАЧКОВА, заступник директора з виховної роботи;

фото - автора

Відвідувачів за весь час (з 15.11.2021 року): 271931