Згадали про героїв Української революції

7 грудня студенти груп ЛГ-11, СПГ-11 та ОД-11 на заняттях  з історії України вшанували пам’ять  героїв Першого та Другого Зимових  походів армії Української Народної  республіки.

У листопаді цього року виповнилося 100 років Другого Зимового походу Армії УНР – останньої спроби збройним шляхом  повернути втрачену державність.

Другий Зимовий похід став героїчною сторінкою історії українського державотворення. Він не приніс очікуваних результатів – підняти загальноукраїнське збройне повстання не вдалося. Але відвага і самопожертва учасників рейду є взірцем виконання обов’язку перед народом і державою. Під час рейду більшовики захопили в полон частину Волинської групи та розстріляли під Базаром 361 її вояка. Ця страта стала першою масовою позасудовою розправою радянських каральних органів над українцями в часи  революції.

Випускник Лубенської нижчої сільськогосподарської  школи 1-го розряду 1903 року (колись таку назву мав наш навчальний заклад)  Митрофан Очеретько був активним учасником згаданих подій. Отримавши бойове загартування на полях Першої світової війни він   свідомо і активно долучився до  Української революції 1917-1921 років. 21 січня 1921 року при Головній Команді військ УНР на засіданні Ради Народних Міністрів у Тарнуві було утворено Повстансько-партизанський штаб, завданням якого було підготувати загальне повстання в Україні проти окупаційного російсько-більшовицького режиму. Підполковник Митрофан Очеретько у ППШ керував секцією контррозвідки… (більш детально про долю Митрофана Очеретька можна прочитатати на сайті коледжу у рубриці «Наша гордість: історичні постаті та славні земляки»).

Другий Зимовий похід армії УНР вважається заключним акордом Української революції 1917–1921 років – останньою звитяжною спробою відвоювати самостійність України зі зброєю в руках. Подальші покоління борців за незалежність у ХХ столітті він надихав на організацію підпільної боротьби проти окупантів, засвідчив  тривалість національних змагань за незалежність.

Сергій ОМЕЛЬЧЕНКО, викладач історії;

фото – Аліни Козачкової

Наші контакти

  • (05361)7-73-08
  • (05361)6-22-62
  • +38 050 788 87 70
  • 37503 м. Лубни Полтавської області, вул. Тернівська, 21
  • listcolledg@ukr.net
  • listcolledg@gmail.com

Спостерігайте за нашою активністю у соціальних мережах та будьте в курсі всіх подій у нашому навчальному закладі!

Статистика сайту

Кількість переглядів сайту сьогодні: 3447
Відвідувачів сьогодні: 1438
Відвідувачів за весь час (з 15.11.2021 року): 380807