Прагнення до державної соборності завжди було актуальним для українців. Від другої половини ХІХ століття українська політична єдність стала одним із провідних мотивів декларацій та діяльності національного руху. Соборність - це не лише пам’ять про минуле, а й потреба згуртованої спільної праці та взаємодії в сучасній Україні. Проголошення Соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання українських земель в одній державі та основоположна подія для українського державотворення.
В цей урочистий день за традицією, добрим словом, згадуємо всіх борців за нашу волю та незалежність. Саме вони доклали зусиль для втілення у реальність віковічних мрій українців мати власну державу.
21 січня у коледжі викладачами та студентами були проведені короткі інформаційні заходи з нагоди Дня Соборності України. Кожного року вшановуємо пам’ять наших земляків-лубенців, які були активними учасниками Української революції початку 20-го століття. Це Володимир та Сергій Шемети, Андрій Лівицький, Борис Мартос, Микола Порш, Сергій Шелухін. Вони також сприяли об’єднанню УНР та ЗУНР у спільну державу в січні 1919 року.
День Соборності – справжній символ патріотизму та єднання українців!
На світлині - студенти груп СПГ-11 та ОД-11 на заході з нагоди Дня Соборності України
Сергій Омельченко, викладач історії;
світлина - Аліни Козачкової