НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР З ПИТАНЬ УТРИМАННЯ ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ ТА ФОРМУВАННЯ ДЕРЕВНИХ ДЕКОРАТИВНИХ РОСЛИН

Завдяки співпраці з Асоціацією ландшафтних архітекторів України (АЛАУ) 12 березня на базі коледжу відбувся навчально-практичний семінар з питань утримання зелених насаджень та формування деревних декоративних рослин.

Метою семінару було підвищення кваліфікації співробітників комунальних та інших підприємств, що здійснюють догляд за зеленими насадженнями.

Автор і ведучий семінару Андрій Бут, кандидат сільськогосподарських наук, член правління АЛАУ, директор розсадника декоративних рослин «Осокор», який має п'ятнадцятирічний досвід роботи з формування рослин, вдало поєднав теоретичне підґрунтя з практичною демонстрацією ранньовесняного догляду за деревними рослинами.

В семінарі взяли участь представники:

• КП «СпецЕко», м. Горішні Плавні;
  • КП «Благоустрій Кременчука»;
  • дослідної станції лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування НААН України;
  • КП «Чорнухи зеленбуд»;
  • виконавчого комітету Решетилівської міської Ради;
  • КПФ «Конвалія» Лубенської міської Ради;
  • ДП «Краснопільський ЛГ» Сумської області;
  • ВАТ «Лубенський «Агросад»;
  • викладачі фахових дисциплін коледжу.

На початку семінару до учасників звернувся з вітальним словом директор коледжу Роман Сендзюк, який ознайомив присутніх з навчальним закладом та окреслив мету співпраці коледжу з АЛАУ, для покращення знань та навичок фахівців відповідно до сучасних норм та правил.

Протягом семінару Андрій Бут розповів теоретичні основи формування декоративних рослин, акцентуючи увагу на термінах та способах обрізки рослин в умовах міста, обрізки аварійних дерев, формування хвойних, незвичайних та гарно квітучих дерев. Під час практичної частини на території коледжу відбувся майстер-класс, під час якого ведучий семінару наочно продемонстрував техніку обрізки штамбових дерев, плакучих, шароподібних та колоноподібних форм рослин, хвойних видів та гарно квітучих рослин.

Сподіваємось, що проведення семінару, стане першим кроком на шляху тісної співпраці науковців та фахівців, в рамках вирішення складних питань, стосовно максимального збереження та покращення зелених насаджень міст.

Єлізавета Грибович, голова циклової комісії

спеціальності «Садово-паркове господарство»;