ЗАВЕРШИЛАСЯ НАВЧАЛЬНА ПРАКТИКА З ДИСЦИПЛІНИ "ЛІСОВА ТАКСАЦІЯ І ЛІСОВПОРЯДКУВАННЯ"

Завершився вересень, а з ним і навчальні практики для студентів IV курсу спеціальності «Лісове господарство», серед яких практика з дисципліни «Лісова таксація і лісовпорядкування» - це довгоочікувана можливість завершити вивчення нескучної теорії та складних формул і спробувати свої сили під час польових лісотаксаційних робіт.

Особливістю цьогорічної практики було те, що окрім використання комп’ютерної програми - програмного комплексу «Лісовпорядник», ми змогли використовувати дані із Геопорталу «Ліси України», який створено як засіб доступу і оперування геопросторовою інформацією про ведення лісового господарства у сукупності з даними Державного агентства земельних ресурсів та даними дистанційного зондування Землі, доступ до якого нам люб’язно надано розробниками цієї програми із Українського ордена «Знак пошани» науково-дослідного інституту лісового господарства і агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького, що у м. Харкові.

Студенти під безпосереднім керівництвом викладачів виконували комплекс робіт по таксації лісового фонду у лісах ДП «Лубенське лісове господарство» із встановленням таксаційних ознак деревостанів окомірним та вимірювальним (вибірковим) методами з наступним складанням лісоінвентаризаційних документів, а також виконували відведення і таксацію ділянки лісосічного фонду, відведеної в рубку з розрахунком матеріально-грошової оцінки. При цьому і використовувалися можливості «Лісовпорядника» і Геопорталу «Ліси України».

Також практично закріпили навички користування лісотаксаційними приладами та інструментами, включаючи сучасну електронну мірну вилку Нaglöf Digitech Professional.

Олександр Литвиенко, Роман Сендзюк, керівники практики;

фото – Олександра Литвиненка