Пам’яті жертв Бабиного Яру
Перегляди: 111
29 вересня 83-ті роковини одного з найбільш жахливих символів Голокосту - масових розстрілів мирного населення в урочищі Бабин Яр у Києві, вчинені нацистами у 1941-1943 роках.
Того дня 1941 року в урочищі Бабин Яр нацисти розпочали масові розстріли єврейського населення Києва. Загалом із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року есесівці вбили майже все єврейське населення міста – понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей. Тільки в перші два дні розстрілів було знищено майже 34 тисяч людей. Загалом за роки Другої світової війни у Бабиному Яру, за різними оцінками, полягло від 100 до 150 тисяч осіб – євреїв, ромів, караїмів, учасників українського національного руху опору, радянських військовополонених, пацієнтів психіатричних лікарень та представників інших національних чи соціальних груп, яких окупанти вважали «зайвими».
Сьогодні подібними до Голокосту є злочини рашистів в тимчасово загарбаних українських землях, які вони, знаючи про звірства німецьких нацистів, вчиняють у 21-му столітті. Всі імперські злочинці обов’язково будуть покарані!
У переддень пам’ятної дати трагічних подій Голокосту в Україні відбулася розмова зі студентами коледжу на заняттях з всесвітньої історії.
Сергій ОМЕЛЬЧЕНКО, викладач історії коледжу
фото - автора