Змагалися у знаннях з ґрунтознавства…

Традиційно щороку 5 грудня за підтримки продовольчої і сільськогосподарської організації ООН відзначають Всесвітній день ґрунтів (World Soil Day).

Саме цей день об’єднав студентів груп ЛГ-21, ЛГ-22 та СПГ-11 для участі в цікавому заході, де студенти мали можливість дізнатися про проблеми виснаження, руйнації, деградації ґрунтів, про заходи для відтворення їх родючості, а також поглибити свої знання з ґрунтознавства за допомогою інтерактивної гри між командами.

Ґрунт справедливо називають головним багатством держави та планети. Проте в усіх частинах світу деградація ґрунтів є швидко зростаючою проблемою. Близько 33% ґрунтів у всьому світі вже піддалися деградації внаслідок процесу урбанізації. Додаткову загрозу представляють ерозія ґрунтів, виснаження поживних речовин в ґрунтах і їх засолення, висихання і забруднення.

Слід пам’ятати, що ґрунт – це невідновлюваний ресурс, адже протягом тривалого проміжку часу людство сприймало його як даність. Тому безкомпромісним завданням для кожного з нас для збереження ґрунтів є їхнє екологічно раціональне використання.

Людмила ЄРЕМІЄВСЬКА, викладач ґрунтознавства

фото - Яни ПЕЛИПАНЬ