Викладачі коледжу продовжують участь у серії вебінарів. 15 вересня викладачі фахових дисциплін коледжу Олександр Литвиненко, Ангеліна Чичул та Андрій Рудик взяли участь онлайн у III Форумі “Української лісової платформи”, присвяченого питанням лісоуправління на територіях, забруднених вибухонебезпечними предметами.
WWF-Україна та Регіональний Східноєвропейський центр моніторингу пожеж проаналізували проблеми визначення та картування небезпечних лісових територій та ведення лісового господарства у лісах, забруднених вибухонебезпечними предметами. Ці теми і стали ключовими для обговорення на форумі, разом із питаннями наслідків воєнних дій для лісового господарства і природно-заповідного фонду України. З матеріалами можна ознайомитися тут.
Темами заходу були:
1. Протимінна діяльність в Україні та світі, досвід та перспективи післявоєнної трансформації ведення лісового господарства у світі.
2. Аналітичний огляд досвіду картування лісів у зонах бойових дій та оцінки пошкоджень лісів за даними дистанційного зондування землі та розроблення загально-методичних підходів до розв’язання цієї проблеми в Україні.
3. Наслідки бойових дій для природно-заповідного фонду України.
4. Пропозиції та рекомендації щодо трансформації ведення лісового господарства у лісах України, що опинилися у зонах бойових дій.
5. Удосконалення нормативно-правового регулювання ведення лісового господарства в лісах забруднених вибухонебезпечними предметами.
Обговорити ці було запрошено представників державних, громадських організацій, бізнесу, наукових, освітянських і міжнародних організацій, ЗМІ та всіх залучених до реформування лісової галузі України. Всього було зареєстровано понад 80 учасників.
Напевно не має жодного українця, у якого б не боліла ситуація яка існує зараз, а також те, як кожному не просто живеться в ці дні, під час війни.
Багато інфраструктури зруйновано, вплив війни відчули всі без виключення галузі народного господарства, зокрема і лісове господарство.
Серйозних впливів російської агресії на ліси та лісове господарство зазнала велика територія України, про це та про інші впливи йшла мова у доповідях виступаючих із Німеччини та України.
Також було під час Форуму його учасники торкнулися питання та обговорили «плюси» і «мінуси» утворення державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України».
Спікерами заходу були:
- Сергій Зібцев, доктор сільськогосподарських наук, професор кафедри лісівництва НУБіП України, директор Регіонального Східноєвропейського центру моніторингу пожеж;
- Олександр Сошенський, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри лісівництва НУБіП України, співробітник лабораторії лісової пірології НУБіП України, співробітник Регіонального Східноєвропейського центру моніторингу пожеж;
- Олександр Борсук, старший науковий співробітник, Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник;
- Михайло Богомаз, керівник напряму “Ліси” WWF-Україна;
- Олексій Василюк, молодший науковий співробітник відділу моніторингу та охорони тваринного світу Інституту зоології імені І.І.Шмальгаузена НАН України; голова правління ГО "Українська природоохоронна група".
Модератором зустрічі була Ганна Лобченко, менеджер лісових проєктів WWF-Україна, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій НУБіП України.
Олександр Литвиненко, Ангеліна Чичул,
Анрій Рудик, викладачі фахових дисциплін;
фотоскріни – учасників семінару