5 ЧЕРВНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

Традиційно Україна, як і увесь світ, 5 червня відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Цей день вважається однією з найважливіших подій екологічного календаря і щорічно святкується в більш ніж 100 країнах світу.

Охорона навколишнього природного середовища – це нова форма у взаємодії людини й природи, породжена в сучасних умовах. Вона являє собою систему державних і суспільних заходів (технологічних, економічних, адміністративно-правових, просвіт-ницьких, міжнародних), спрямованих на гармонічну взаємодію суспільства й природи, збереження й відтворення природних ресурсів і діючих екологічних співтовариств в ім'я живучих і майбутніх поколінь. Сьогодні екологічні проблеми стоять у ряді найважливіших і визначають рівень благополуччя всієї світової цивілізації й, зокрема, нашої країни.

Так, ще 15 грудня 1972 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 5 червня Всесвітнім днем охорони навколишнього середовища. Приводом до проведення цієї всесвітньої акції послужило звернення, що надійшло 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН. Звернення підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв'язку із забрудненням навколишнього середовища.

5 червня 2021 року офіційний початок Десятиліття ООН із відновлення екосистем.

Десятиліття ООН із відновлення екосистем - це заклик до захисту та відродження екосистем у всьому світі на благо людей і природи. Він спрямований на припинення деградації та їхнє відновлення для досягнення глобальних цілей.

Тільки завдяки здоровим екосистемам ми можемо покращити життя, протидіяти змінам клімату та зупинити крах біорізноманіття.

Десятиліття ООН триватиме з 2021 по 2030 рік, що також є кінцевим терміном досягнення Цілей сталого розвитку. Ці часові рамки вчені визначили як останній шанс запобігти катастрофічним змінам клімату. Відновлення надземних та водних екосистем, а особливо лісових, є надзвичайно важливим компонентом в реалізації Десятиліття ООН.

Лісівники беруть активну участь у відновленні лісових екосистем, адже наша діяльність націлена на відтворення лісів та збільшення лісистості України.

"Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами", - так було поставлене питання в цьому зверненні. В 1972 році у Стокгольмі відбулася Всесвітня конференція по захисту навколишнього середовища, на якій були присутні повноважні представники 113 держав світу, в тому числі й Радянського Союзу. Учасники конференції ухвалили рішення щодо щорічного проведення Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища 5 червня.

Відзначення цього дня кожного року допомагає привернути увагу суспільства до проблем довкілля і підкреслює гостру необхідність у зміні відношення людини до раціонального використання та відтворення природних ресурсів.

Використано матеріали із сайтів Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України і сторінки Державного агентства лісових ресурсів України у мережі Facebook

Олександр Литвиненко, викладач фахових дисциплін, адміністратор сайту

Наші контакти

  • (05361)7-73-08
  • (05361)6-22-62
  • +38 050 788 87 70
  • 37503 м. Лубни Полтавської області, вул. Тернівська, 21
  • listcolledg@ukr.net
  • listcolledg@gmail.com

Спостерігайте за нашою активністю у соціальних мережах та будьте в курсі всіх подій у нашому навчальному закладі!

Статистика сайту

Кількість переглядів сайту сьогодні: 2965
Відвідувачів сьогодні: 653
Відвідувачів за весь час (з 15.11.2021 року): 404783