2016-06-06
ПРОГУЛЯНКА МАЛЬОВНИЧИМИ СТЕЖКАМИ ПАРКУ «ФЕОФАНІЯ»
2 червня 2016 року студенти груп СПГ-21 і ЛГ-23, під час практики з дендрології, на чолі з викладачами Єлізаветою Грибович та Тамарою Тимошенко, відвідали парк «Феофанія», що в Києві.
Унікальною особливістю, яка вирізняє парк «Феофанія» з-поміж інших є гармонійне поєднання нерукотворних шедеврів первозданної природи із сучасним мистецтвом ландшафтного дизайну: чарівні інтродуценти, оповиті квітами альтанки, клумби з декоративними рослинами, лавочки та фонтани.
Територія парку має площу понад 150 га. Вперше місцевість згадується в літописах 1471 року під назвою Лазарівщина. Існує легенда, що ця назва – похідне від імені ченця-пасічника Лазаря. Сучасна назва існує з 1803 року – саме тоді тут поселився перший київський вікарій єпископ Феофан Шиянов, якому виділили ділянку землі для благоустрою. В 1992 році Державне заповідне господарство «Феофанія», що належить Національній академії наук України, стало пам'яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. З 1993 р. Феофанія стала скитом Покровського жіночого монастиря. Зараз опікується цими землями державна установа «Інститут еволюційної екології НАН України».
У Феофанії зведено 4 храми: дерев'яну церкву Чуда Архангела Михаїла, храм Всіх Святих, кам'яний храм Володимирської ікони Божої Матері, а також собор Святого Пантелеймона. Є паломницька стежка, на якій розташовано цілющі джерела. Незвичайним є джерело під назвою «Сльози Божої Матері». Вода в ньому трохи солонувата, адже згідно з легендою Божа Матір впустила сюди свою сльозу, від чого вода і набула такого смаку.
Студенти мали змогу з вуст досвідченого екскурсовода дізнатись історію цього незвичайного парку, насолодитися його красою, помандрувати тихими стежками, відпочити біля озер, сфотографуватися біля альпійських гірок і затишних альтанок.
Знайшовся час і для того, щоб погуляти вулицями Києва, помилуватися його величчю, неповторністю і назавжди залишити в своїй пам’яті згадку про цей насичений, незвичайний день.