КАБІНЕТ ЗАХИСТУ ТА ОХОРОНИ ЛІСУ

Відомо, що успішний захист насаджень від збудників хвороб і шкідливих комах можливий лише в тому випадку, якщо ці організми своєчасно і вірно виявлені. У зв’язку з цим вивчення дисциплін «Лісозахист»  та «Захист рослин»  передбачає належну теоретичну та практичну підготовку фахівців лісового і садово-паркового господарства з питань захисту лісу  та інших насаджень від шкідників і хвороб, профілактики та оздоровлення лісостанів України.

Під час навчальної практики студенти проводять лісопатологічні обстеження та діагностику збудників хвороб і шкідників.

Основні питання дисципліни «Охорона природи» пов’язані з охороною лісів від пожеж та  лісопорушень і видами відповідальності за них.

Кабінет належним чином оформлений на сучасному рівні. Під час навчального процесу застосовуються технічні засоби навчання – інтерактивна дошка, мультимедійний проектор, ноутбук. Використання інтерактивної дошки дає можливість краще вивчити та засвоїти теоретичні питання з дисциплін.

Також в кабінеті зібрана достатня кількість експонатів, колекцій, натурних зразків та навчально-методичних матеріалів, які постійно поновлюються.

За останні роки з даних дисциплін розроблена нова навчально-методична література – це методичні вказівки для виконання самостійної і контрольних робіт з дисциплін, навчальні посібники «Лісова фітопатологія» та «Лісова ентомологія», практикуми для виконання лабораторно-практичних робіт з дисциплін.

З ІСТОРІЇ СТВОРЕННЯ КАБІНЕТУ

Кабінет захисту та охорони лісу створений у 1950 році. З 1951 року ним завідувала та викладала лісозахист Земцова Єлизавета Данилівна, 1926 року народження, випускниця Брянського лісового інституту. Пара-лельно дисципліну "Захист лісу від пожеж" до 1957 року викладала Птиця Марія Олексіївна. Наро-дилася 1928 року в м. Звенигородка Черкаської області. В 1954 році закінчила Київський лісогосподарський інститут, по закінченню якого направлена Міністерством лісового господарства УРСР викладачем в Лубенський лісовий технікум. У 60-і роки викладав дисципліну Радченко Іван Іванович (детальніше див. в «Лабораторія лісових культур і лісомеліорації»). З 1963 до 1974 року очолювала кабінет та викладала відповідні навчальні дисципліни Дюженко Нінель Євгенівна, 1935 року народження, в 1959 закінчила Харківський сільськогосподарський інститут ім. В.В.Докучаєва, працювала в Приміському лісництві Лубенського лісгоспу.

З 1974 по 2008 рр. завідувала кабінетом і викладала дисципліни «Лісозахист» та «Охорона природи» Іваненко Лариса Іванівна, народилася 1938 року в с. Дубрівка, що на Житомирщіні, випускниця Львівського лісотехнічного інституту 1960 р.

З вересня 1996 року працює викладачем, а з 2006 р. і по нинішній час кабінетом завідує викладач-методист Сендзюк Вікторія Анатоліївна, яка народилася 1967 р. в м. Гребінка Полтавської області, в 1989 закінчила лісогосподарський факультет Української сільсь-когосподарської академії (м.Київ).

Наші контакти

  • (05361)7-73-08
  • (05361)6-22-62
  • +38 050 788 87 70
  • 37503 м. Лубни Полтавської області, вул. Тернівська, 21
  • listcolledg@ukr.net
  • listcolledg@gmail.com

Спостерігайте за нашою активністю у соціальних мережах та будьте в курсі всіх подій у нашому навчальному закладі!

Статистика сайту

Кількість переглядів сайту сьогодні: 1642
Відвідувачів сьогодні: 282
Відвідувачів за весь час (з 15.11.2021 року): 418769