ЛАБОРАТОРІЯ ЛІСОВИХ КУЛЬТУР І ЛІСОМЕЛІОРАЦІЇ
Якщо ти за все життя не посадив жодного дерева – плати за чисте повітря
О. Довженко
Вивчаючи навчальну дисципліну «Лісові культури і лісомеліорація», студенти отримують належну теоретичну та практичну підготовку по створенню штучних лісових насаджень, ознайомлюються з найновішими досягненнями науки i практичного досвіду передових лісогосподарських підприємств в галузі лiсонасiннєвої справи, вирощування садивного матеріалу, створення лісових культур.
Теорія без практики мертва, практика без теорії сліпа
Арістотель
Формування практичних навичок досягається шляхом проведення навчальної практики, яка забезпечує закріплення теоретичних знань на виробничих об'єктах. Це технологія садіння лісових культур та догляду за ними, проведення технічного приймання у посівних і шкільних відділеннях розсадника, проведення технічного приймання із створення лісових культур, проведення інвентаризації садивного матеріалу у лісових розсадниках та інвентаризації лісових культур. Не менш важливим є засвоєння технології заготівлі та переробки насіння деревних та чагарникових порід.
Об'єктами проведення навчальної практики є дендропарк коледжу, лісовий розсадник, лісокультурні площі, лісонасіннєві ділянки та інші об'єкти філії «Миргородське лісове господарство».
Кабінет належним чином укомплектований згідно з типовим переліком обладнання, оформлений на сучасному рівні, в ньому зібрано достатню кількість макетів, натурних зразків та навчально-методичних матеріалів. З дисципліни розроблена нова навчально-методична література – це методичні рекомендації для виконання самостійних, практичних робіт, проходження навчальної практики, робочий зошит для виконання практичних робіт.
СТОРІНКИ ІСТОРІЇ
Ліс починається з насінини та вирощеного сіянця
Першим завідувачем кабінету лісових культур з 1950 р. був Калінін Олександр Миколайович. Народився на Кіровоградщині в 1924 р. З 1942 р. учасник бойових дій. Після закінчення Київського лісогосподарського інституту в 1950 р., по призначенню Мінлісгоспу СРСР приїхав у Лубни. Викладав лісову таксацію та лісові культури до січня 1953 р.
З 1950 р. викладачами лісових культур були Храмцова Ганна Олексіївна та Храмцов Кирило Павлович. Ганна Олексіївна народилась в 1924 році в с. Тарканівка, Вінницької обл. В 1945 році закінчила Київський сільськогосподарський інститут. Працювала інженером лісових культур на Алтаї. Кирило Павлович народився в 1923 р. Вищу освіту здобув у Київському лісогосподарському інституті, працював на Алтаї, одружився, і в 1950 р. разом з дружиною – Ганною Олексіївною приїхав у Лубни. В 1957 році сім'я переїхала у Херсонську обл., де Кирило Петрович працював на лісогосподарській ниві, а Ганна Олексіївна викладала ботаніку.
З січня 1953 р. завідувачем кабінету став Радченко Іван Іванович. Народився в 1921 р. в селі Ст. Водолача на Харківщині. Закінчив в 1951 р. Харківський сільськогосподарський інститут. З 1940 по 1946 рр. – учасник бойових дій на Калінінському та Прибалтійському фронтах. З 1951 р. – викладач агролісомеліорації технікуму.
З 1958 р. завідувачем кабінету приз-начено Михай-ленка Михайла Олександровича. Народився в 1923 р. в селі Антонівка на Чернігівщині. З 1944 по 1948 рр. студент Київського лісогосподарського інституту. Працював лісничим, головним лісничим в Павлодарській області і Ставропольськім краї.
З 1983 р. завідувала кабінетом Лавринович Світлана Олександрівна. Народилась в 1935 р. в місті Полтава. В 1953 р. закінчила Лубенський лісовий технікум, а в 1958 р. – Українську сільськогосподарську академію. Працювала помічником таксатора, науковим працівником дендропарку «Тростянець». З 1968 р. викладає лісові культури та лісову меліорацію, з 2002 по 2005 р. – методист технікуму. Нагороджена Знаком «За відмінні успіхи в середній спеціальній освіті СРСР».
З 2000 по 2012 рр. кабінетом завідувала Шинкарьова Тетяна Іванівна. Народилась в 1953 р. в місті Свердловськ Ворошиловградської (нині Луганської) області. З 1970 по 1975 рр. навчалась в Новочеркаському інженерно-меліоративному інституті, кваліфікація – інженер лісового господарства. В 1976 р. працює старшим лаборантом Українського науково-дослідного інституту захисту ґрунтів від ерозії в місті Ворошиловграді. З 1977 по 1984 рр. – інженер Саратської лісомеліоративної станції Одеського облуправління лісового господарства. З 1984 по 1985 рр. – інженер охорони і захисту лісу Лубенського ДЛГ. З 1985 р. – викладач спеціальних дисциплін Лубенського лісового технікуму – дендрології, технології лісовирощування, лісових культур.
З 2014 по 2015 рік кабінетом завідувала Грибович Єлізавета Сергіївна. Народилась в 1991 році в місті Лубни. Випускниця Лубенського лісотехнічного коледжу 2010 року, розпочала трудову діяльність в ДП «Чигиринське ЛГ» на Черкащині, працюючи на посаді майстра лісу Чигиринського лісництва. В цьому ж році продовжила навчання у Харківському національному аграрному університеті ім. В. В.Докучаєва, де отримала ступінь бакалавра лісового та садово-паркового господарства у 2012 році, а у 2013 році – магістра лісового господарства. Працювала на посаді інженера-дендролога дендрологічного парку ХНАУ ім. В.В.Докучаєва. З 2014 року - викладач спеціальних дисциплін зі спеціальностей «Лісове господарство» та «Садово-паркове господарство».
З 2012 до 2014 року, та з вересня 2015 року кабінетом завідує Чичул Ангеліна Станіславівна. Народилась 1985 року в місті Лубни. Випускниця Лубенського лісового технікуму 2004 р., продовжила навчання в Національному аграрному університеті м. Київ, де отримала ступінь бакалавра, ступінь спеціаліста здобула в Харківському національному аграрному університеті ім. В.В.Докучаєва. Працювала на посаді інженера лісових культур в ДП «Новосанжарське ЛГ», з 2011 року - викладач дисциплін зі спеціальності «Лісове господарство»: «Лісові культури і лісомеліорації», «Основи охорони праці».