15 травня День вишиванки, який в Україні припадає на третій четвер травня. Започаткований він 2006 року студентами Чернівецького університету, які вирішили носити вишиванки в один із травневих днів, щоб підкреслити свою приналежність до української культури. Ідея швидко стала популярною, і свято поширилося по всій Україні та серед українців за кордоном.
Цьогоріч, як завжди, студенти та викладачі коледжу долучилися до святкування Дня вишиванки. Заступники директора з навчальної та виховної роботи Єлизавета Грибович і Аліна Козачкова і викладач української мови та літератури Лариса Малина провели Літературно-музичний етнофест.
"Україна вишивана" Лунали пісні про український вишитий рушник і сорочку, члени літстудії "Ямб" Поліна Стукан, Владислава Колодяжна та Карина Туннік натхненно прочитали вірші українських поетів, студенти ознайомилися з презентацією про види вишивки різних регіонів України.
«Без верби і калини нема України» Цей вислів знають всі навіть не зі школи - із садочка. А чому б не додати: «І без вишиванки»? Адже вишиваний рушник і вишита сорочка давно стали українськими народними символами – оберегами здоров’я, щасливої долі, родової пам’яті, святості та любові. Українська вишивка – це «молитва без слів», а сама вишиванка – це є оберіг людини.
«Народитися в сорочці» – бути щасливим у житті. Сорочка – це закодована сукупність сорока божественних енергій, що творять довершену та гармонійну долю людини. Вона оберігає культурну спадщину наших предків та є генетичним кодом української нації.
Студенти та викладачі коледжу вітають всіх земляків із Днем вишиванки, зичать щастя , миру й Перемоги!
Хай у ваших оселях розквітне калина, оживуть птахи й квіти на полотнах! Пишаймося, що ми українці, яких об’єднує у велику родину любов до вишиванки, до рідної землі.
Лариса МАЛИНА, викладач української мови та літератури
фото - Віталіни БОНДАРЕНКО