Завданням навчальної практики з дисципліни «Лісові культури і лісомеліорація» є ознайомлення студентів зі специфікою майбутньої спеціальності, отримання первинних професійних умінь і навичок із дисципліни.
Студенти групи ЛГ-33 під час практики проводили заготівлю лісонасінної сировини гледичії колючої на території дендропарку нашого коледжу.
Багатонасінні боби гледичії колючої після достигання продовжують висіти на дереві. Для отримання з них насіння, просушені плоди обробляють вручну палками обгорнутими повстю. Від домішок насіння відокремлюють вручну. Вихід чистого насіння складає 20 %.
Цікава інформація про гледичію колючу.
Гледичія колюча - гарний літній медонос. Характерною особливістю гледичії як медоносу є те, що вона виділяє нектар і в посушливу погоду. Бджоли охоче відвідують її квітки та за будь-якої погоди приносять у вулик багато нектару і пилку. Медопродуктивність 200 -250 кг з 1 га.
Деревина гледичії міцна, важка, з красивим малюнком, іде на різні вироби, цінна для підводних і підземних споруд, використовується на дрова.
Листки гледичії виділяють фітонциди, які згубно діють на деревницю в'їдливу. Тому її часто вводять як домішку в ясеневі культури для захисту їх від цього шкідника.
Гледичія колюча - гарна фітомеліоративна рослина. Коренева система її поверхнева, дуже розгалужена, розростається вбік від стовбура до 10 м і більше, вона утворює кореневі паростки, до ґрунту невибаглива, витримує засолення ґрунту, тому її рекомендують висаджувати на еродованих ґрунтах та крутосхилах.
Вона добре переносить стрижку, придатна для створення непрохідних живоплотів, а також використовується в інших декоративних насадженнях.
Ангеліна ЧИЧУЛ, викладач фахових дисциплін;
фото - автора