КАБІНЕТ ОБЛАДНАННЯ ДЕРЕВООБРОБНИХ ВИРОБНИЦТВ ТА ОСНОВ ТЕХНОЛОГІЇ СТОЛЯРНИХ І МЕБЛЕВИХ ВИРОБІВ
Теоретична підготовка проходить в сучасному кабінеті, який оснащений мультимедійним проектором, зразками матеріалів, які використовуються у виробництві, зразками виробів, інструментом, нормативно – технічною документацією.
Майбутні техніки-технологи деревообробного виробництва
повинні знати:
- сучасні методи обробки деревини і основних матеріалів;
- технологічні умови та інші нормативні матеріали по розробці та оформленню технологічної документації;
- технологічні процеси та режими виробництва меблів;
- методи підготовки виробництва та комплексне використання відходів.
повинні вміти:
- розробляти технологічні процеси;
- обґрунтовано вибирати сучасне устаткування та режими роботи;
- визначити продуктивність та необхідну кількість устаткування;
- раціонально розміщувати його в цеху;
- організувати контроль дотримання технологічної дисципліни;
- встановлювати причини виникнення дефектів та способи їх усунення, складати технічну документацію.
Значна увага приділяється оволодінню сучасною комп’ютерною технікою та програмним забезпеченням. Вивчення такого програмного забезпечення дозволяє автоматизувати розкрій сировини, конструювати меблеві та столярні вироби, розміщувати обладнання в цехах.
Кабінет обладнання деревообробних виробництв та основ технології столярних і меблевих виробів підтримує контакти:
- з кафедрою технології меблів та виробів з деревини Інституту деревооброблювальних технологій і дизайну Національного лісотехнічного університету України (м. Львів);
- з кафедрою технології деревообробки Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарствакафедрою технології деревообробки Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства Національного університету біоресурсів та природокористування (м. Київ);
- з кафедрою деревооброблювальних технологій та системотехніки лісового комплексу Державного біотехнологічного університету (м. Харків);
де після навчання в коледжі, випускники продовжують навчання за спеціальністю за скороченим терміном навчання.
Співробітництво з передовими технологіями меблевого виробництва. Так у 2024 році для покращення матеріально-технічної бази кабінету фірма «Blum» (міжнародна компанія, яка спеціалізується на виробництві інноваційної фурнітури для меблів, зокрема систем підйому, направляючих, петель, тощо) надала широкий спектр своєї продукції, яку розміщено у кабінеті.
З ІСТОРІЇ СТВОРЕННЯ КАБІНЕТУ
Кабінет був створений з моменту відкриття у коледжі спеціальності «Оброблювання деревини» в 2001 році (в подальшому мала різні назви: "Технологія деревообробки", "Обробка деревини") З 2023 року спеціальність - 187 «Деревообробні та меблеві технології».
Першим завідувачем кабінетом і викладачем основ технології меблевих виробів стає Пєтухов Григорій Федорович. Народився Пєтухов Г.Ф. в 1957 р. на Полтавщині. Після закінчення в 1979 р. з відзнакою Лубенського лісового технікуму розпочав трудову діяльність на Полтавщині. Вищу освіту інженера-технолога деревообробних виробництв здобув у Львівському лісотехнічному інституті, який закінчив в 1984 р. Після закінчення інституту працював майстром цеху, інженером-технологом відділу головного технолога на Лубенському меблевому комбінаті. З 1 вересня 2014 року по 20019 рік працював на посаді завідувача навчально-виробничої практики.
З 1 вересня 2014 р. завідувачем кабінету і викладачем основ технології меблевих виробів стає Якименко Микола Миколайович. Народився Якименко М.М. в 1985р., в м.Лубни. Закінчив в 2006 р. з відзнакою Лубенський лісотехнічний коледж. Вищу освіту інженера-технолога деревообробних виробництв здобув у Національному лісотехнічному університеті України (м.Львів), який закінчив в 2009 р.
Після закінчення університету працював конструктором меблів в ПП «СНAS» в м.Київ.
- .