КАБІНЕТ ДЕНДРОЛОГІЇ ТА ЛАНДШАФТНОГО ДИЗАЙНУ

Дендрологія – галузь ботаніки, що вивчає деревні рослини. Як неможливо прочитати книгу, не вивчивши абетку, так неможливо вести лісове господарство, не знаючи морфології дерев, їх екологічних біологічних, лісівничих властивостей, використання в озелененні та народному господарстві, поширення на Земній кулі.

Мета вивчення дисципліни дендрологія – вдосконалення практичних навичок визначення деревних та чагарникових видів по всьому комплексу морфологічних ознак, ознайомлення з багатством дендрофлори України, розвиток вміння раціонально підбирати асортимент деревних рослин для різних типів насаджень, різних кліматичних зон, дендродекоративних районів України.

Об’єктами пізнання є ботанічні сади, парки, дендропарки, підприємства лісового господарства. Студенти традиційно відвідують Національний ботанічний сад ім. М. М. Гришка та садово-парковий комплекс НАН України "Феофанія" в Києві, державний дендрологічний парк Олександрія Національної академії наук України в Білій Церкві на Київщині, дендрологічний парк «Софіївка» в Умані на Черкащині, державний дендрологічний парк «Тростянець» на Чернігівщині, знайомляться з видовим різноманіттям дендропарків «Устимівський» та «Криворудський», що на Полтавщині.

Студенти під час навчальних екскурсій знають, щоб любити – треба не лише багато знати, а ще й багато бачити, і тоді любов до рідної землі, її природних багатств буде міцною і незрадливою.

Дисципліна ландшафтний дизайн забезпечує теоретичну і практичну підготовка студентів з питань проєктування ландшафту, організації простору, створення великих і малих садів у певному ландшафтному стилю, користуючись різно-манітними  прийомами  використання  природних ком-понентів і  матеріалів: рельєфу, води, рослинності, архітектурних форм і аксесуарів, декоративних покриттів; формування художнього смаку, збагачуючи його образами і  взірцями класичного ландшафтного мистецтва.

Головне завдання ландшафтного дизайну – створення гармонії, краси в поєднанні з вигодами використання інфраструктури будівель, згладжування конфліктності між урбанізаційних формами і природою, яка часто від них страждає.

 

Кабінет дендрології та ландшафтного дизайну створений у 2020 році. Ним завідує Грибович Єлізавета Сергіївна.

Кабінет належним чином укомплектований згідно з типовим переліком обладнання, оформлений на сучасному рівні, в ньому зібрано достатню кількість макетів, натурних зразків та навчально-методичних матеріалів. З даних дисциплін розроблена нова навчально-методична література – це методичні рекомендації для виконання самостійних, практичних робіт, проходження навчальної практики, робочий зошит для виконання практичних робіт.

Студенти успішно засвоюють теоретичні знання, набувають практичних навичок, що дає змогу продовжувати навчання у вищих навчальних закладах ІІІ-ІV рівня акредитації та досягати професійного зростання на виробництві.

СТОРІНКИ ІСТОРІЇ

Вперше кабінет дендрології був створений у 1950 році в процесі перепрофілювання технікуму в лісовий. Викладачем дендрології в 1950-1953 роках був Контур Микола Костянтинович, в подальшому – референт з питань лісового господарства при Раді Міністрів Української РСР.

З 1950 року почала викладати дендрологію і завідувати кабінетом Демченко Марія Ксенофонтівна. Марія Ксенофонтівна народилася 10 вересня 1928 року с. Предтечі, Усманського району Воронезької області в сім’ї селянина. У 1946 році закінчила 10 класів і вступила на 1 курс Воронезького лісогосподарського інституту, який закінчила у 1950 році і комісією по розподілу молодих спеціалістів направлена на роботу до Лубенського лісового технікуму.

Знаючий, досвідчений, висококваліфікований викладач, Марія Ксенофонтівна завідувала кабінетом до 1995 року, здобула звання Заслужений учитель України, прищепила любов до лісової професії понад 4,5 тисячам випускників.

Пізніше паралельно дендрологію в технікумі викладали Василь Дем’янович Байтала, Яків Хрисанфович Каюк, Світлана Олександрівна Лавринович.

З 1985 року дендрологію, як розділ ботаніки, відокремили від лісівництва і предмет стала читати викладач-методист Тетяна Іванівна Шинкарьова (детальніше див. в підрозділі «Лабораторія лісових культур і лісомеліорації»).

Із 1993 року студенти успішно пізнавали таємниці світу дерев під керівництвом досвід-ченого викладача вищої категорії, відповідальної за дендропарк коледжу, Тамари Іванівни Тимошенко.

Народилася Тамара Іванівна 31 січня 1959 року на Луганщині, в сім”ї робітників. З 1974 по 1978 роки навчалася в Лубенському лісовому технікумі, котрий закінчила з відзнакою. Випускниця лісогосподарського факультету Української сільськогосподарської академії 1986 року.

З 2014 року дендрологію почала викладати Грибович Єлізавета Сергіївна. Народилась в 1991 році в місті Лубни. Випускниця Лубенського лісотехнічного коледжу 2010 року розпочала трудову діяльність в ДП «Чигиринське ЛГ» на Черкащині, працюючи на посаді майстра лісу Чигиринського лісництва. В цьому ж році продовжила навчання у Національному аграрному університеті ім. В. В. Докучаєва в м. Харків, де отримала ступінь бакалавра лісового та садово-паркового господарства у 2012 році, а у 2013 році – магістра лісового господарства. Працювала на посаді інженера-дендролога дендрологічного парку ХНАУ ім. Докучаєва. З 2014 року викладач фахових дисциплін напряму лісове господарство та садово-паркове господарство, з 2019 року голова циклової комісії спеціальності «Садово-паркове господарство» в Лубенському лісотехнічному коледжі.

Наші контакти

  • (05361)7-73-08
  • (05361)6-22-62
  • +38 050 788 87 70
  • 37503 м. Лубни Полтавської області, вул. Тернівська, 21
  • listcolledg@ukr.net
  • listcolledg@gmail.com

Спостерігайте за нашою активністю у соціальних мережах та будьте в курсі всіх подій у нашому навчальному закладі!

Статистика сайту

Кількість переглядів сайту сьогодні: 1631
Відвідувачів сьогодні: 279
Відвідувачів за весь час (з 15.11.2021 року): 418766