ЛУБЕНСЬКИЙ ЛІСОТЕХНІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

        Офіційний веб-сайт навчального закладу

  • 1

Іспит на отримання посвідчення «тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва категорії «А1»

Не дарма промайнули 4 роки навчання в стінах Лубенського лісотехнічного коледжу, протягом яких студенти здобували знання з профільних фундаментальних фахових дисциплін з урахуванням сучасних досягнень зарубіжної й вітчизняної науки теоретичного та прикладного характеру, досвіду роботи передових підприємств галузі (виробництва) та вимог чинної галузевої нормативно-технічної документації.

Сьогодення ставить перед випускниками будь-якого закладу освіти завдання постійної самоосвіти, вдосконалення не лише теоретичних, а й практичних навичок лише з однією метою – самореалізації на ринку праці. Саме тому навчання на 4-му курсі за освітньо-професійною програмою «Лісове господарство» спеціальності 205 «Лісове господарство» характерне тим, що водночас із здобуттям освітньо-кваліфікаційного рівня «Молодший спеціаліст» відбуваються курси професійної підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Кваліфікований робітник» з робітничої професії 8331 «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» за професійною кваліфікацією категорії «А1». Ці курси надають слухачам знання правил дорожнього руху, технічних характеристик та будови тракторів, принципів та основ їх експлуатації, а також призначення механізмів тракторів та сільськогосподарських машин, пожежну та електробезпеку, охорону праці, надання першої медичної допомоги.

Тракторист-машиніст – універсальний водій і механік. Уміння розбиратися в принципах роботи основних конструктивних елементів машини та усувати несправності – обов’язок будь-якого тракториста-машиніста. Ось чому ті, хто отримує посвідчення на право керування трактора будь-якого типу, – відмінні механіки, котрі часто своїм досвідом і вміннями перевершують фахівців з вищою освітою.

07 липня 2021 року на базі Лубенського лісотехнічного коледжу  відбувся іспит на отримання посвідчень «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії «А1», який складався з перевірки теоретичної  підготовки (перевірки правил дорожнього руху, будови та технічної експлуатації тракторів і сільськогосподарських машин) та практичної частини (вміння керувати трактором Т-40А на маневровому майданчику коледжу для практичного оволодіння навичками з керування механічними транспортними та технічними засобами: під’їзд до причіпної та начіпної машин, рух «змійкою» та «вісімкою», проїзд через ворота та ін.). Під час іспиту дотримано необхідних протиепідемічних вимог: масковий режим, температурний скринінг на вході в приміщення.

Іспит проводився відповідно до попередньо затвердженого графіку роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області. До складу комісії увійшли головний спеціаліст відділу реєстрації сільськогосподарської техніки ГУ ДПСС в Полтавській області Генадій Настенко, майстер виробничого навчання Територіального відокремленого спеціалізованого відділення (с. Войниха) Міжрегіонального центру професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців м. Хорол Полтавської області Олександр Прохоров та майстер виробничого навчання Лубенського лісотехнічного коледжу Микола Ярмоленко. Вони відмітили достатній рівень теоретичної підготовки та навичок водіння здобувачів освіти.

Слухачі коледжу, які успішно склали теоретичну та практичну частину іспиту, отримають посвідчення «Тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва категорії «А1», до якої входять колісні та гусеничні трактори з двигунами потужністю до 73,5 кВТ (100 к.с.). Маючи таке посвідчення, вони зможуть працювати на полях нашого регіону та всієї України.

Андрій Рудик, завідувач навчально-виробничими практиками;

фото - Денис Трофімов, здобувач освіти групи ТРА1-01/21

Меню

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Авторизация