Інформація від практичного психолога

ІНФОРМАЦІЯ ВІД ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА

Шановні студенти, батьки та педагогічні працівники!

Рекомендуємо Вам взяти участь у анонімному опитуванні, метою якого є дослідження проблеми булінгу та рівня психологічної безпеки у ЗЗСО за посиланнями: https://forms.gle/uRLSNimxass6Jdap9 або за QR - кодом:

Проблема булінгу (цькування) актуальна у кожній країні, але не всюди її порушують.

Булінг – це агресивна та вкрай неприємна поведінка однієї дитини або колективу щодо іншої. Це цькування, постійний фізичний і психологічний тиск. Причини можуть бути різні – від фінансового становища сім’ї до інакомислення дитини.

Що робити, якщо Вас булять:

• Не мовчати. Розповісти про ситуацію батькам, бабусі чи дідусю, подрузі чи другу. У жодному разі ти не будеш “стукачем”. Ти не повинен залишатись із проблемою наодинці.
  • Не звинувачуй себе та не виправдовуй інших. Ти – людина і маєш право мислити і діяти на власний розсуд. Ніхто не може змушувати тебе щось робити, або втручатися в особистий простір.
  • Сходи до психолога. Ніхто не зрозуміє тебе краще, ніж ця людина. У кабінеті психолога ти можеш розповісти все, що тебе тривожить. Ніхто цього більше знати не буде.
  • Звернися до старших у разі небезпеки. Якщо тобі погрожують, обов’язково скажи батькам чи адміністрації навчального закладу.

Булінг – це ситуація, яка може статися з кожним, головне – не бути байдужим.

Марина Бурдим, практичний психолог коледжу

Відвідувачів за весь час (з 15.11.2021 року): 265739