ЛУБЕНСЬКИЙ ЛІСОТЕХНІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

        Офіційний веб-сайт навчального закладу

  • 1

КАБІНЕТ ЛІСІВНИЦТВА І ДЕНДРОЛОГІЇ

Лісівництво та дендрологія є базовими спеціальними дисциплінами, що мають на меті дати студентам необхідні теоретичні знання та практичні навички з питань дендрології, лісознавства та лісівництва.

Дендрологія - галузь ботаніки, що вивчає деревні рослини. Як неможливо прочитати книгу, не вивчивши абетку, так неможливо вести лісове господарство, не знаючи морфології дерев, їх екологічних, біологічних, лісівничих властивостей, народногосподарського призначення, використання та поширення на Земній кулі. Ця навчальна дисципліна органічно поєднана з лісівництвом, екологією, лісовою таксацією і лісовпорядкуванням, лісовими культурами та багатьма іншими дисциплінами. Тому глибина та обсяг знань з предмету допомагають студентам краще засвоювати інші дисципліни лісогосподарського профілю.

Вміння розбиратися у видовому різноманітті деревних рослин студенти набувають на лекціях, лабораторних та практичних заняттях з дендрології. Для вивчення предмету є достатня кількість колекцій, натурних зразків, навчально-методичних матеріалів. Підготовлені конспекти лекцій, робочі зошити для виконання лабораторних робіт.

На протязі року студенти готують колекції пагонів у безлистковому стані, колекції суцвіть основних деревних і чагарникових порід, ведуть фенологічні спостереження за рослинами у дендропарку коледжу, збирають гербарії пагонів у облистяному стані.

Вивчаючи дисципліну «Лісівництво», студенти опановують основні поняття про природу лісу, взаємозв’язки між його компонентами, довкіллям і лісом, з’ясовують закони росту та розвитку лісу та основні напрямки ведення господарства у лісі:

  • шляхи і способи виконання рубок догляду за лісом;
  • особливості застосування рубок головного користування, санітарних та лісовідновних рубок;
  • шляхи підвищення продуктивності лісів.

Кабінет лісівництва та  дендрології був створений у 1950 році в процесі перепрофілювання технікуму в лісовий.

Першим викладачем лісівництва та дендрології (1950-1953 р.р.) був Контур Микола Костянтинович, в подальшому – референт з питань лісового господарства при Раді Міністрів Української РСР.

З 1950 року почала викладати лісівництво та дендрологію і завідувати кабінетом Демченко Марія Ксенофонтівна. Марія Ксенофонтівна народилася 10 вересня 1928 року с. Предтечі, Усманського району Воронезької області в сім’ї селянина. У 1946 році закінчила 10 класів і вступила на 1 курс Воронезького лісогосподарського інституту, який закінчила у 1950 році і комісією по розприділенню молодих спеціалістів направлена на роботу до Лубенського лісового технікуму.

Знаючий, досвідчений, висококваліфікований викладач, Марія Ксенофонтівна завідувала кабінетом до 1995 року, здобула звання Заслужений учитель України, прищепила любов до лісової професії понад 4,5 тисячам  випускників.

Пізніше дендрологію в технікумі викладали Василь Дем’янович Байтала, Яків Хрисанфович Каюк, Світлана Олександрівна Лавринович.

З 1985 року дендрологію, як розділ ботаніки, відокремили від лісівництва і предмет стала читати викладач-методист Тетяна Іванівна Шинкарьова (детальніше див. в підрозділі «Лабораторія лісових культур і лісомеліорації»).

Із 1993 року студенти успішно пізнають таємниці світу дерев під керівництвом досвідченого викладача вищої категорії, відповідальної за дендропарк коледжу, Тамари Іванівни Тимошенко.

Народилася Тамара Іванівна 31 січня 1959 року на Луганщині, в сім”ї робітників. З 1974 по 1978 роки навчалася в Лубенському лісовому технікумі, котрий закінчила з відзнакою. Випускниця лісогосподарського факультету Української сільськогосподарської академії 1986 року.

З 1995 року кабінетом завідує Гордієвська Валентина Андріївна. Народилася 14 серпня 1952 року на Чернігівщині, випускниця лісогосподарського факультету Української сільськогосподарської академії 1974 року. До цього викладала в технікумі технічне креслення, охорону природи і лісу, з 1983 р. до 1994 р. – ботаніку, з 1994 р.- лісівництво.

Відмінник лісового господарства України, викладач-методист Валентина Андріївна досконало володіє методикою викладання дисципліни. Під її керівництвом студенти успішно оволодівають знаннями про ліс, основні положення лісового законодавства України, особливості виконання господарських робіт у лісі.

З 2010 року лісівництво викладає також Тимошенко Т.І.

Викладання дисципліни повністю забезпечене методичними матеріалами. Викладачем Гордієвською В.А. розроблені робочі зошити для курсовоїроботи та практичних робіт, написані методичні розробки з різних тем. Кабінет оформлений на сучасному рівні.

В процесі вивчення дисциплін, студенти представляють цікаві презентації про деревні рослини, їх ріст і розвиток не лише нашої країни, а й країн Північної Америки, Африки, Австралії, а ще -  багато подорожують.

Об’єктами пізнання є ботанічні сади, парки, дендропарки, підприємства лісового господарства.

Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка НАН України входить до природно-заповідного фонду України, налічує близько 11180 таксонів, що відносяться до 220 родин та 1347 родів.

Казково потрапити серед зими у літо, де п’янким ароматом та гамою кольорів чарують колекції азалій, а воскові пуп’янки камелій нагадують свічки на святковому столі, вкритому зеленою скатертиною.

Дендрологічний парк «Софіївка», що на Черкащині завжди привітно зустрічає наших юних дендрологів. Величаві дуби, смереки, гарноквітучі рододендрони, бузки, з різнобарвним листям ліщини, каскади озер, архітектурні споруди зачаровують відвідувачів і викликають бажання знову і знову приїздити сюди.

Відвідують студенти коледжу і мальовничі куточки Карпат – Національний природний парк «Сколівські Бескиди».


Назавжди карбуються у пам’яті кожного відвідувача слова І.М.Соропадського–  засновника Державного дендрологічного парку «Тростянець», що на Чернігівщині, висічені на постаменті  ще  задовго до смерті: «Любезный прохожій! Сад, в котором ты гуляешь, посаджен мною; Он служил мне утешеніем в моей жизни. Если ты заметишь безпорядок, ведущий к уничтоженію его, то скажи об этом хозяину сада: ты сделашь доброе дело».

Знайомляться студенти з видовим різноманіттям дендропарків «Устимівський» та «Криворудський», що на Полтавщині.

Ті, хто подорожують – знають, щоб любити - треба не лише багато знати, а ще й багато бачити, і тоді любов до рідної землі, її природних багатств буде міцною і незрадливою.

Наука про ліс дуже цікава, і знають не лише лісівники, але й поети.

Про це свідчать зібрані вірші про дерева, квіти, природу рідного краю. Наша рубрика «Поетична дендрологія» буде знайомити вас як з власними віршами студентів - членів гуртка «Дендролог», так і з кращими (на наш погляд ) творами.

        Мої берізки

Розчісує вітер коси у берези

Лагідно і ніжно, бо вони замерзли.

А вона дарує пісню тиху-тиху –

Шелестить так ніжно, щоб не кликать лихо.

А листки маленькі граються, співають

Про холодну осінь ще вони не знають

Лагідно шепоче місяць пісню нічки.

Принесу берізкам шовковії стрічки

 Заплету між гілок і піду тихенько.

Не сумуйте, милі,- повернусь раненько.

                        Панченко Ірина  - студентка групи ЛГ-21

           Верба

О, як вона чекає на весну!

І як спішить цвісти й причепуриться

Після зимового страшного сну,

Щоб в дзеркало води на себе подивиться.

Щоб сонцю посміхнутись в далечінь,

Яке їй в коси золото вплітає.

І пташці порадіти, і бджолі –

Всім, хто з добром до неї завітає.

Когось лікує, а когось і вчить.

Гнучка й тоненька, наче юна жінка,

Здається, скромно увесь вік мовчить,

Та голосом її душі чарує світ сопілка.

Звичайне дерево, що майже скрізь росте:

Біля струмка, ставка, левади чи городу.

Таке знайоме і таке просте –

Вітчизни символ і колиска роду.

    Петро Йосипович Близнюк – учитель літератури с. Королівка, що на Черкащині.

Під керівництвом досвідчених викладачів Гордієвської В.А. та Тимошенко Т.І. студенти успішно освоюють теоретичні знання, набувають практичних навичок, що дає змогу продовжувати навчання у вищих навчальних закладах ІІІ-ІV рівня акредитації та досягати професійного зростання на виробництві.

Меню

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Авторизация