ЛУБЕНСЬКИЙ ЛІСОТЕХНІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

        Офіційний веб-сайт навчального закладу

  • 1

ЛАБОРАТОРІЯ БОТАНІКИ

Ботаніка – одна із фахових дисциплін, яка вивчає рослини, їх основні процеси життєдіяльності, класифікацію та систематизацію, індикаторне значення. Це базова дисципліна, знання якої використовують: дендрологія, лісові культури, лісівництво, лісозахист, деревинознавство. Знання рослин – індикаторів умов місцезростання дає можливість лісівникам створювати насадження продуктивність яких найвища.

Кабінет, а нині лабораторія ботаніки існує з часу надання навчальному закладу статусу лісового технікуму з 1950 року.

Першою завідувала кабінетом Мочалова Анастасія Олександрівна. Народилася вона в Алтайському Краї 18 травня 1924 року. В 1947 році закінчила повний курс плодоовочевого факультету Воронезького сільськогосподарського інституту і отримала кваліфікацію агроном – плодоовочівництва. Із 12 вересня 1950 року була прийнята викладачем ботаніки Лубенського лісового технікуму. Анастасія Олександрівна завідувала кабінетом до 1961 року.

Більше 20 років (1961–1983 р.р.) завідувачем кабінетом була Бабич Олена Полікарпівна. Досвідчений, працелюбний фахівець, фанат своєї справи вона досконало уміла подати теоретичний матеріал, прищеплювала любов до рослин і природи під час практики.

Після того як, Олена Полікарпівна в 1983 році пішла на заслужений відпочинок, естафету керівництва кабінетом прийняла Гордієвська Валентина Андріївна, яка народилася 14 серпня 1952 року на Чернігівщині. Валентина Андріївна випускниця Української Сільськогосподарської Академії 1974 року, факультету лісового господарства і в цей же рік почала викладати в технікумі. Ботаніку викладала з 1983 року по 1994 рік. Високий рівень викладання, теорії цікаве проведення практики дали можливість викладачу завоювати не аби яку шану і повагу серед студентів технікуму багатьох поколінь і здобути звання викладач  - методист.

Сьогодні лабораторією ботаніки завідує Донець Тетяна Михайлівна, викладач вищої категорії. Народилася на Полтавщині 17 березня 1961 року. Лубенчанка. В 1978 році закінчила школу і вступила до Лубенського лісового технікуму, який закінчила 1981 році. Після закінчення залишилася в навчальному закладі лаборантом кабінету ботаніки з перспективою викладання.

За рекомендацією Валентини Гордієвської, як завідуючої лабораторією ботаніки та директора технікуму Миколи Федька в 1986 році вступила в Ніжинський педагогічний інститут ім. М.В. Гоголя, який закінчила в 1991 році із кваліфікацією вчитель біології.

В 1991 році почала викладати в технікумі, а з 1994 року викладає фаховий предмет «Ботаніка» і загальноосвітній «Біологія».

За період викладання Тетяна Михайлівна набула достатнього педагогічного досвіду, постійно працює над підвищенням свого викладацького рівня, приділяє багато уваги покращенню навчально-методичної бази лабораторії. Її поточні і відкриті уроки мали добру оцінку досвідчених викладачів.

Меню

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Авторизация