Новий експонат у музеї коледжу

НОВИЙ ЕКСПОНАТ У МУЗЕЇ КОЛЕДЖУ

У минулому столітті, в часи війн та революцій були втрачені цінні документальні джерела, які б могли розповісти нам про ту чи іншу подію, або людську долю.

І коли вдається відшукати якийсь артефакт з минувшини – це стає радісною подією. Нещодавно експозиція музею навчального закладу поповнилася одним цікавим документом початку 20-го століття. Це атестат виданий на ім’я Борисенка Гната Павловича, який у 1907 році закінчив навчання у Лубенській нижчій сільськогосподарській школі 1-го розряду, саме таку назву мав тоді Лубенський лісотехнічний коледж.

Гнат Борисенко походив із селянської родини, народився у селі Шеки Лубенського повіту Полтавської губернії 18 грудня 1886 року. У 1904 році вступив на навчання до першого спеціального класу сільськогосподарської школи, яку тоді у народі називали ще хліборобською. З інших джерел відомо, що юнак навчався за власні кошти, тобто батьки сплачували понад 100 карбованців за кожен рік навчання сина. На той час це були значні кошти…

На жаль, окрім згаданого документа, більше нічого не відомо про подальший життєвий шлях Гната Борисенка. Цікаво, як склалася доля колишнього випускника нашого навчального закладу?

Сергій Омельченко, викладач історії;

фото - автора