Захист курсових робіт

ЗАХИСТ КУРСОВИХ РОБІТ

Звичайно, для кожного студента прихід зими означає настання сесії, на якій підводяться підсумки навчання за певний період – за семестр. Майже з кожної навчальної дисципліни мають бути виставлені підсумкові оцінки чи заліки.

Відповідно до «Робочого навчального плану» підготовки здобувачів освіти освітньо-професійної програми «Лісове господарство» спеціальності 205 «Лісове господарство» для студентів 4-го курсу даної спеціальності передбачено виконання курсових робіт. Тож, для студентів груп ЛГ-41, ЛГ-42 та ЛГ-43, останні дні грудня ознаменувалися захистом курсових робіт з навчальної дисципліни «Лісівництво» на тему «Проектування рубок догляду поквартальним методом». Здобувачі такої прекрасної «лісової» професії мали змогу не лише практично закріпити теоретичні знання з таких предметів, як «Лісівництво», «Економіка, організація і планування лісового господарства», «Лісокористування», «Механізація лісового господарства» та ін., а й відчути себе працівником інженерного складу державного лісогосподарського підприємства, адже курсове проектування включало в себе:

• підбір ділянок лісу для проведення в них рубок догляду;
  • розрахунок кількості деревини, отриманої в результаті рубки;
  • розрахунок показників насадження: запасу, складу, повноти до та після проведення рубки;
  • розрахунок затраченого часу на проведення цих рубок та вартості необхідних технологічних операцій;
  • роботу із «Типовими нормами виробітку», відповідними «Тарифними ставками» та необхідним нормативно-довідниковим матеріалом.

Сьогодення внесло свої корективи у освітній процес, а тому захист мав певні особливості: відбувався онлайн, використовуючи технологію «Viber-відеозвязок» або «Zoom-конференція», чи дистанційно – робота на платформі «Moodle».

Андрій Рудик, завідувач навчально-виробничими практиками,

викладач фахових дисциплін