ЛУБЕНСЬКИЙ ЛІСОТЕХНІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

        Офіційний веб-сайт навчального закладу

  • 1

КАБІНЕТ ЗАХИСТУ ВІТЧИЗНИ

Кабінет було створено у 1936 році. Першим завідувачем стає Козачков Микола Сергійович. Народився у 1905 році в Лубнах. Початкову освіту здобував в церковно-приходській школі (1913 р.) та продовжив навчання в 4-х класному міському училищі (1920 р.) та в полковій школі, яку закінчив у 1928 році. З 1932 по 1936 рік працював у військкоматі, а з 1936 по 1941 роки – військовий керівник Всесоюзного технікуму лікарських та ароматичних рослин (предтеча нашого коледжу). З 1941 по 1947 роки – служба в діючій армії, учасник бойових дій на Донському, Центральному та Бєларуському фронтах у званні старшого лейтенанта. Нагороджений багатьма бойовими орденами і медалями. У 1947 році Микола Козачков знову повернувся у рідний навчальний заклад, де був призначений заступником директора з адміністративно-господарської частини та одночасно виконував обов’язки військового керівника до 1948 року. Помер у 1968 році.

Після Великої Вітчизняної війни у 1948 році на посаду військового керівника технікуму призначається колишній командир артилерійського дивізіону Москаленко Володимир Федорович. Народився на Полтавщині у 1920 році. З перших днів війни – на фронті. Учасник бойових дій під Ленінградом та в Бєларусі. Капітан, нагороджений численними бойовими орденами та медалями. Студентам технікуму прищеплював почуття патріотизму та любові до своєї Батьківщини. Помер у 1951 році від старих фронтових ран.

У 1951 році на посаду військового керівника був призначений Рябко Василя Федоровича. Народився у 1918 році в селі Терни. Отримав військову освіту (курси молодших офіцерів) у 1940 році. З 1938 по 1946 роки служив у діючій армії. Учасник бойових дій на Калінінському та Бєларуському фронтах. Мав багато державних нагород, майор запасу. Працював викладачем початкової військової підготовки технікуму до виходу на пенсію у 1962 році. Багато зусиль приділяв військово-патріотичному вихованню молоді та підготовці юнаків до служби в армії. Помер у 2008 році.

З 1966 року по 1982 рік військовим керівником і заступником директора з АГЧ лісового технікуму працював Назаренко Гаврило Павлович, який народився на Лубенщині в селі Снітин у 1921 році. Після закінчення Ленінградського військового училища в 1942 році брав участь на фронтах Другої світової війни. Нагороджений бойовими орденами і медалями. Під його керівництвом уведено в дію протирадіаційне укриття (ПРУ) технікуму і тир, де студенти навчалися влучно стріляти. Помер у 1983 році.

З листопада 1982 року по січень 1984 року військовим керівником та викладачем початкової військової підготовки технікуму був Чимілін Микола Андрійович, 1937 року народження, уродженець міста Кривого Рогу, що на Дніпропетровщині.  Свого часу закінчив Харківське військове авіаційне училище зв’язку в 1957 році та Орський педагогічний інститут (1979). Проходив службу на різних командних посадах, підполковник запасу.

З січня 1984 року по 1985 рік викладачем початкової військової підготовки працював Мишко Олександр Олександрович. Народився в селі Городецьке, що на Вінничині 1951 року. Освіта вища, закінчив Рязаньську Вищу школу МВС СРСР у 1980 році. За фахом – юрист. Працював на різних посадах в органах внутрішніх справ.

У грудні 1985 року викладачем допризовної підготовки та завідувачем кабінету став Муравнік Яків Цалієвич. Народився у Житомирі в 1934 році. Після закінчення Калінінградського військового інженерного училища займав різні командні посади. Вищу військову освіту здобув у Військово-інженерній академії ім. Куйбишева 1973 року. Службу закінчив на посаді начальника інженерної служби дивізії, полковник запасу, учасник бойових дій. Нагороджений орденом «Червоної зірки» та багатьма медалями. Під його керівництвом було оновлено кабінет Захисту Вітчизни. Пропрацювавши викладачем більше 25 років і передавши свій досвід молоді та викладача наступникам-колегам, у 2010 році пішов на заслужений відпочинок.

З 1 вересня 2010 року предмет Захист Вітчизни викладає Пономаренко Сергій Іванович, який народився у місті Білопілля Сумської області у 1956 році. В 1976 році закінчив Сумський машинобудівний технікум, після якого отримав призначення на роботу в Ленінград. З 1976 по 2004 рік проходив службу в Збройних силах, з яких 5 років у складі Групи радянських військ в Німецькій Демократичній Республіці. Вищу освіту здобув у Донецькому Вищому військово-політичному училищі інженерних військ і військ зв’язку у 1982 році. Службу проходив на різних керівних посадах, остання з яких – заступник командира полку з виховної роботи. Підполковник запасу.

Сьогодні у сучасній навчальній аудиторії оволодівають знаннями майбутні захисники Вітчизни.

 

У коледжі, під керівництво Сергія Пономаренка успішно працює гурток «Влучний стрілець». Його вихованці неодноразово ставали переможцями та призерами як міських, так і Всеукраїнських змагань.

 

В кабінеті «Захисту Вітчизни» створено галерею «Герої України – учасники АТО». Студенти поіменно знають своїх героїв, які отримали високі звання захищаючи рідну державу від російських найманців та бойовиків.

Велика увага при вивченні даного предмету приділяється історії Збройних сил України,  способам захисту в різних обставинах, вогневій та тактичній підготовці, наданні першої медичної допомоги, вмінню вірно зорієнтуватися на місцевості.

Для студентів у коледжі створені всі умови, щоби вивчати військову справу належним чином.

Меню

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Авторизация