Виховна година до всесвітнього дня ґрунтів

ВИХОВНА ГОДИНА ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ҐРУНТІВ

У 2002 році Міжнародний союз ґрунтових наук прийняв резолюцію на якому запропонував запровадити 5 грудня, як Всесвітній день ґрунтів.

Тому для студентів ІІ курсу спеціальності «Лісове господарство», які вивчають навчальну дисципліну «Ґрунтознавство», проведена виховна година з метою нагадування важливості ґрунтових ресурсів і тієї ролі, яку вони відіграють у збереженні екосистем і забезпечення зростання добробуту людини.

Охорона ґрунтів та боротьба з їх деградацією – проблеми, які сьогодні у всьому світі піднято до рівня глобальних. В Україні, як і більшості країн світу, панує споживацький підхід у землекористуванні, про що свідчить погіршення якісного стану ґрунтів впродовж останніх десятиліть. Ґрунт є основним, самостійним компонентом природного середовища та біосфери загалом, обмежений, незамінний і важковідновлюваний природний ресурс, який виконує важливі функції: продуктивні (виробництво біомаси, продовольства), екологічні (біоекологічні, біоенергетичні, біогеохімічні, гідрологічні, газово-атмосферні та ін.), соціальні та інформаційні.

Студенти ще раз усвідомили, що саме від стану охорони ґрунтів багато в чому залежить стан всіх інших об’єктів природи: лісів, вод, надр, тваринного світу, атмосферного повітря.

Людмила Єремієвська, викладач хімії та ґрунтознавства;

фото – Аліни Козачкової

{videobox} 4Q19axVkhDw|Ліс - не смітник!| {/videobox}