22 січня – День Соборності України

Прагнення до державної соборності завжди було актуальним для українців. Від другої половини ХІХ століття українська політична єдність стала одним із провідних мотивів декларацій та діяльності національного руху. Соборність - це не лише пам’ять про минуле, а й потреба згуртованої спільної праці та взаємодії в сучасній Україні. Проголошення Соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання українських земель в одній державі та основоположна подія для українського державотворення.

В цей урочистий день за традицією, добрим словом, згадуємо всіх борців за нашу волю та незалежність. Саме вони доклали зусиль для втілення у реальність віковічних мрій українців мати власну державу.

21 січня у коледжі викладачами та студентами були проведені короткі інформаційні заходи з нагоди Дня Соборності України. Кожного року  вшановуємо пам’ять наших земляків-лубенців, які були активними учасниками Української революції початку 20-го століття. Це Володимир та Сергій Шемети, Андрій Лівицький, Борис Мартос, Микола Порш, Сергій Шелухін. Вони також сприяли об’єднанню УНР та ЗУНР у спільну державу в січні 1919 року.

День Соборності – справжній символ патріотизму та єднання українців!

На світлині - студенти груп СПГ-11 та ОД-11 на заході з нагоди Дня Соборності України

Сергій Омельченко, викладач історії;

світлина - Аліни Козачкової