Бібліотека – це фундамент освіти і самоосвіти, скарбниця людського знання, вона забезпечує потреби навчально-виховного процесу в усіх його ланках, надає систематичну, цілеспрямовану допомогу студентам в опануванні знаннями, виховує бажання розширювати обсяг знань, знайомитись із різноманітними джерелами інформації, навчає розуміти їх, користуватися ними, виховує творчого читача.

Бібліотека і навчальний заклад Лубенський лісотехнічний коледж функціонують в єдиному інформаційному просторі і мають одну задачу – забезпечити підготовку фахівців, що відповідають сучасним вимогам.

Бібліотека коледжу знаходиться на третьому поверсі гуртожитку. Режим роботи з 9 до 21 години, що дає можливість студентам довше працювати в читальній залі та користуватись абонементом.

Комплектування фонду проводиться згідно потреб навчального закладу. Працівниками бібліотеки проводиться щорічний перегляд забезпеченості бібліотеки коледжу навчальною літературою. Це дає можливість визначити, яку літературу потрібно придбати і в якій кількості. При комплектуванні також враховуються зміни в навчальній програмі.

Проводиться регулярне ознайомлення педагогічного персоналу коледжу з каталогами видавництв. Фонд бібліотеки становить близько 37 000 примірників.

За 2013 р. він поповнився на 738 примірників. Бібліотека оперативно виконує опрацювання документів, що надійшли, веде облік фонду. Бібліотека створює і веде систему традиційних каталогів (алфавітний, систематичний) та електронних бібліотечних каталогів і картотек (газетно-журнальних статей, правових, літературознавчих, екологічних та краєзнавства). В бібліотеці оформлені книжкові постійно діючі виставки: «Ми не забули Кобзаря», «Ні! Я жива! Я буду вічно жити!» Леся Українка, «Я люблю твоє чисте, співуче ім’я рідна мати моя Україна», «Іван Франко – великий муж України», «Ліс – унікальний, безцінний дарунок природи, окраса рідної землі». А також виставки до знаменних та пам’ятних дат.

Бібліотека обслуговує близько 800 читачів: студентів, викладачів, працівників коледжу та лісгоспу. До послуг користувачів є читальна зала на 30 зручних місць. Джерелом найсвіжішої та актуальнішої інформації є фонд періодичних видань. Передплачується 36 назв газет та журналів. Спільними зусиллями викладачів та бібліотекарів створюється електронна бібліотека, яка містить електронні версії лекцій, методичні вказівки з самостійного вивчення матеріалу, методичні вказівки до написання курсових робіт.

Бібліотека є універсальним інформаційно-просвітницьким центром, що забезпечує доступ студентів, викладачів та працівників коледжу до необхідної інформації, здійснює книгообмін.