ЛУБЕНСЬКИЙ ЛІСОТЕХНІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

        Офіційний веб-сайт навчального закладу

  • 1

ВИХОВНИЙ ЗАХІД «ВИКРЕСЛИ БУЛІНГ ЗІ СВОГО ЖИТТЯ»

8 вересня відбувся виховний захід «Викресли булінг зі свого життя», під час якого студентів ознайомлено з особливостями поширення масових негативних явищ серед студентської молоді навчальних закладів та загальноприйнятими у світі поняттями «булінг», «третирування», «цькування».

Проблема жорстокості та насильницької поведінки молоді привертає увагу суспільства. Булінг відрізняється від звичайної суперечки між особами тим, що супроводжується фізичним чи психологічним насиллям: висміюють, залякують, б’ють, псують речі. У перекладі з англійської це слово означає знущання, цькування чи залякування.

Мотивацією до булінгу стають заздрість, помста, відчуття неприязні, боротьба за владу, нейтралізації суперника, самоствердження тощо, аж до задоволення садистських потреб окремих осіб.

Кібербулінг – новітня форма агресії, що передбачає жорстокі дії з метою приниження людини за допомогою мобільних телефонів, інтернету, інших електронних пристроїв (пересилка неоднозначних фото, обзивання по телефону, знімання на відео бійок чи інших принижень і викладання відео в мережу інтернет, цькування через соціальні мережі).

Що робити, якщо Вас булять:

  • Не мовчати. Розповісти про ситуацію батькам, бабусі чи дідусю, подрузі чи другу. У жодному разі ти не будеш “стукачем”. Ти не повинен залишатись із проблемою наодинці.
  • Не звинувачуй себе та не виправдовуй інших. Ти – людина і маєш право мислити і діяти на власний розсуд. Ніхто не може змушувати тебе щось робити, або втручатися в особистий простір.
  • Сходи до психолога. Ніхто не зрозуміє тебе краще, ніж ця людина. У кабінеті психолога ти можеш розповісти все, що тебе тривожить. Ніхто цього більше знати не буде.
  • Звернися до старших у разі небезпеки. Якщо тобі погрожують, обов’язково скажи батькам чи адміністрації навчального закладу.

Булінг – це ситуація, яка може статися з кожним, головне – не бути байдужим.

Марина Бурдим, практичний психолог коледжу;

фото - автора


Меню

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Авторизация