ЛІСИ ТА БІОРІЗНОМАНІТТЯ - НАДТО ЦІННО, ЩОБ ВТРАТИТИ

Коли ми п'ємо воду, пишемо у зошиті, приймаємо ліки від застуди або будуємо будинок, ми не завжди це пов'язуємо з лісами.

І все ж, ці та багато інших аспектів нашого життя так чи інакше пов'язані з лісами.

Ліси, їх збалансоване управління і використання ресурсів, в тому числі в тендітних екосистемах, відіграють ключову роль в боротьбі зі зміною клімату і в сприянні процвітанню і благополуччю нинішнього і майбутніх поколінь. Ліси також грають вирішальну роль в боротьбі з бідністю і в досягненні цілей в галузі сталого розвитку.

21 березня - день весняного рівнодення, що за традицією вважається першим днем весни і є символом нового життя та нових починань. До 2013 року цей день відзначався як Всесвітній день лісівництва. У 2012 році, з метою підвищення обізнаності суспільства про важливість лісів, Генеральною Асамблеєю ООН 21 березня проголошено Міжнародним днем лісів, який і відзначають в усіх країнах світу.

Організаторами є Форум Організації Об'єднаних Націй з лісів та Продовольча і сільськогосподарська організація Об'єднаних Націй (FАО) у співпраці з урядами, Спільним партнерством по лісах та іншими відповідними організаціями на місцях.

Цей день відзначається в ознаменування важливості всіх типів лісів та з метою підвищення обізнаності про їх роль. Кожен Міжнародний день лісів проводиться з метою надати підтримку зусиллям країн на місцевому, національному та міжнародному рівнях з організації заходів, пов'язаних з лісами і деревами, наприклад, кампаніями по садінню дерев.

Основну тему кожного Міжнародного дня лісів вибирає Спільне партнерство по лісах. У 2020 році Міжнародний день лісів відзначатиметься під гаслом «Ліси та біорізноманіття. Надто цінно, щоб втратити».

{videobox}

TyPsovEYrD0|Межнародний день лісів 2020 року: «Ліси та біорізноманіття. Надто цінно, щоб втратити»|

{/videobox}

Цікаві факти про ліс:

• у лісах проживає близько 80% світового наземного біорізноманіття;
  • ліси світу утворені з понад 60 000 видів дерев;
  • понад мільярд людей безпосередньо залежить від лісів, як від джерела продовольства, даху над головою, енергетичних ресурсів та прибутку;
  • генетична різноманітність допомагає лісу протистояти змінам клімату та іншим загрозам;
  • біорізноманіття знаходиться у великій небезпеці через знелісення, деградацію лісів і зміни клімату;
  • cтале управління лісами та їх відновлення життєво важливі для людей, біорізноманіття та клімату.

Ще про Міжнародний лень лісів минулих років:

1. МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛІСІВ - 2019

2. 21 БЕРЕЗНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛІСІВ - 2018