Екскурсія до дендропарку «Тростянець»

Нещодавно група ЛГ-23 разом з класним керівником Володимиром Макаревичем та викладачем дендрології Тамарою Тимошенко під час ознайомлювальної практики відвідали Державний дендрологічний парк «Тростянець», що на Чернігівщині, який є пам`яткою садово-паркового мистецтва. Закладення парку датується 1834 роком. Він був створений навколо маєтку І. М. Скоропадського і підпорядкований НАН України. Парк вразив студентів і викладачів дендрологічним розмаїттям.

Його флора включає близько тисячі видів і форм зелених насаджень. Окрасою парку є штучні ставки та пагорбкові рельєфи. Галявини, ландшафтні композиції з листяних та хвойних порід, серед  яких слід назвати модрини, ялівці, ясени, сосни, кипарисовики та туї. Студенти милувалися віковими деревами, які становлять понад 40% зелених насаджень дендропарку. Особливий інтерес викликав виробничий розсадник з великою кількістю цінних культур, який постачає насіння цінних деревних порід у лісництва та відіграє важливу роль в оптимізації озеленення міст і селищ стійкими та декоративними культурами.

Дендропарк «Тростянець» як центр інтродукції та акліматизації рослин має вагому науково-освітню, екологічну, естетичну, рекреаційну та історико-культурну цінність.

Студенти мали можливість розширити свій науковий кругозір та поглибити знання, здобуті на заняттях з дендрології. Усі були вдячні директору дендропарку Олексію Ільєнку за організацію екскурсії.

З незабутніми враженнями від побаченого студенти та педагоги повернулися до рідного міста.

Тамара Тимошенко, Володимир Макаревич, викладачі фахових дисциплін;

фото – Володимира Макаревича