ЛУБЕНСЬКИЙ ЛІСОТЕХНІЧНИЙ КОЛЕДЖ

        Офіційний веб-сайт навчального закладу

  • 1

100 РОКІВ ЧЕРВОНОМУ ТЕРОРУ

5 вересня для студентів першого курсу академічних груп ЛГ-11, ЛГ-12, СПГ-11 та ОД-11 спеціальностей «Лісове господарство», «Садово-паркове господарство» та «Обробка деревини» на вступному занятті з історії України було проведено захід вшанування пам’яті жертв більшовицького терору в Україні 100-річчя початку якого припадає на цю дату.

Історична довідка. 5 вересня 1918 року радянський уряд ухвалив Декрет про червоний терор. У документі було визначено методи боротьби з "класовими ворогами", а саме: відправлення до концтаборів та фізичне знищення "всіх осіб, причетних до білогвардійських організацій, змов і заколотів".

Згаданий декрет надавав офіційного статусу нелюдській політиці, яку зі самого початку використовували більшовики.

Дослідники називають різну кількість жертв «червоного терору» - від сотень тисяч до понад мільйону осіб. Ганебна практика беззаконної розправи над невинними людьми продовжилася і в період сталінських репресій. На занятті студенти познайомилися з матеріалами «Національного банку репресованих» - офіційного інтернет-ресурсу де насьогодні розміщено інформацію про  понад 209 тисяч українців, репресованих в часи червоного терору та періоду сталінського тоталітаризму. Кількість оприлюднених  архівних справ незаконно засуджених кожного дня  збільшується.

Того ж дня в рамках заходу пройшло коротке обговорення пам’ятної дати 2 вересня 1945 року – закінчення Другої світової війни. Українські солдати та офіцери теж зробили свій вагомий внесок у перемогу над мілітаристською Японією, серед яких чимало було і лубенців…

Сергій Омельченко, голова циклової комісії

 загальноосвітніх дисциплін, викладач історії 

Меню

Лічильник

Сьогодні2
Вчора386
За тиждень1431
За місяць8127
Всього448670
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Авторизация