ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ГАСЛОМ «ЗАХИЩЕНЕ І ЗДОРОВЕ ПОКОЛІННЯ»

Ідея святкування Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, який провели американські і канадські трудящі в 1989 році в пам’ять про працівників, що загинули та постраждали на роботі.

Вперше в світі з ініціативи Міжнародної організації праці (МОП) він відзначався у 2003 році. Україною підтримано ініціативу МОП і 28 квітня відповідно до Указу Президента від 18 серпня 2006 року №685/2006 визначено як День охорони праці.

У 2018 році Всесвітній день охорони праці буде проводитися під гаслом «Захищене і здорове покоління».

Одна із цілей – гідна праця та економічне зростання – спрямована на забезпечення гідних ібезпечних умов праці для всіх працівників.

За даними Міжнародної організації праці, у світі 541 мільйон молодих працівників віком 15-24 років, зокрема 37 мільйонів дітей, працюють у шкідливих умовах. А це понад 15% робочої сили. Серед молоді рівень травматизму на роботі на 40% вищий, ніж серед працівників старше 24 років. В Україні працює майже кожен третій віком від 15 до 24 років, що становить понад 1 мільйон наших громадян.

Враховуючи, що в країні триває активна фаза всебічного реформування економіки, то основне завдання – зберегти молоде покоління як безцінний потенціал для майбутнього становлення ефективної і сильної держави.

Ангеліна Чичул, викладач фахових дисциплін

За тиждень2083