ЛУБЕНСЬКИЙ ЛІСОТЕХНІЧНИЙ КОЛЕДЖ

        Офіційний веб-сайт навчального закладу

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

9 БЕРЕЗНЯ - РІЧНИЦЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ

Свою Укрáїну любіть.
Любіть її… во врем’я люте,
В остатню, тяжкую минуту
За неї Господа моліть.
Т.Г. Шевченко

 

Ось уже понад двісті років вшановує Україна думи Великого Кобзаря Тараса Шевченка - сучасника кожної епохи, читає їх у рядках його книг, що передаються з роду в рід, слухає пророчі слова, схожі на блискавку, називає свого великого сина Титаном, Прометеєм, Пророком і Патріотом своєї неньки-землі - України.

Тарасове вогненне слово завжди наскрізь проймало серця всіх тих, кому близьке народне горе. Століттями по всьому світі захоплюються творами, поетичністю благовісних пророчих віршів, красою та силою ліричних і патріотичних пісень на вірші Шевченка.

Наскрізь проймає серця таке актуальне й нині, у часи боротьби за звільнення українських земель від ворогів-загарбників на Сході, вогненне слово поета, що пробуджує патріотичний дух і настрій - борця за свободу свого народу, неньки України.

Низько вклонімося Тарасу Шевченку в знак вічної пам’яті про Пророка - символа нескореності духу українського народу, який пробуджував і зароджував, підтримував і зміцнював в кожному - то піснею, то словом, то власним життям - правду і безмежну любов до людини.

Колись видатний грузинський поет Акакій Церетелі, котрий лише один раз в житті бачив Шевченка, сказав: «Маючи такого поета, як Шевченко, український народ не потребує нічиєї ласки. Признаюсь, я перший раз зрозумів з його слів, як треба любити батьківщину і свій народ».

 Навчімось же і ми любити свій народ, як Тарас,

 і щодня іти до його величі...

 Ми, українці, відчуваємо гордість за Генія і за свою величну Україну,

і завжди готові боронити її від чужоземних зазіхань!

Безперечно, Шевченко - духовний символ України, наш великий сучасник. До нових і нових поколінь він приходить разом із усвідомленням ними дійсності. Із дитячих літ, неначе святе писання, убираємо ми в душу його полум'яні, пророчі рядки.


Олександр Литвиненко, редактор сайту, викладач фахових дисциплін

 

Меню

Лічильник

Сьогодні108
Вчора139
За тиждень374
За місяць3598
Всього419543
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Авторизация