ЛУБЕНСЬКИЙ ЛІСОТЕХНІЧНИЙ КОЛЕДЖ

        Офіційний веб-сайт навчального закладу

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

 НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР ДЛЯ ЛІСОВОЇ ОХОРОНИ ПОЛТАВЩИНИ

24 листопада у коледжі відбувся Навчально-практичний семінар з підвищення кваліфікації для працівників Державної лісової охорони Полтавщини, які практично на 90% є випускниками нашого навчального закладу.

Семінар провели науковці Національного університету біоресурсів і природокористування України, а саме: директор Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства, професор кафедри лісового менеджменту Петро Лакида, професор, завідувач кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій Віктор Маурер, доцент кафедри лісового менеджменту Павло Кравець. Відкрив семінар начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Тараненко.

На семінарі були присутні працівники державних лісогосподарських підприємств (лісничі, помічники лісничих, майстри лісу та інженера лісгоспів) Полтавського ОУЛМГ, викладачі фахових дисциплін коледжу та студенти IV курсу спеціальності «Лісове господарство», які вже за півроку отримавши диплом, поповнять ряди лісівників Полтавщини, Черкащини, Кіровоградщини, Чернігівщини та інших областей.

Учасники семінару не оминули увагою те «болюче питання», яке зараз найбільше хвилює працівників лісогосподарської галузі – «Стратегію сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року», яка кулуарно та без обговорення з фахівцями прийнята на засіданні Кабінету Міністрів України 15 листопада 2017 року.

Професор Петро Лакида проаналізуавав основні засади та особливості Закону України №2059-19 від 23.05.2017 р. «Про оцінку впливу на довкілля», який вступає в дію з 18 грудня 2017 року. Зокрема, надав ґрунтовні роз’яснення щодо того, як виглядатиме досить складна процедура оцінки впливу на довкілля, адже без неї та отримання рішення про проведення запланованої діяльності починати лісогосподарську діяльність буде заборонено. Зупинився на сфері впливу Закону, участі громадськості в процесі прийняття рішень, гласності, звітах та оформленні документації, врахуванні результатів оцінки впливу на довкілля у рішенні про провадження планованої діяльності. Також розповів присутнім про лісову політику та стан її реалізації в Україні. Презентував діяльність, особливості навчального процесу, міжнародну співпрацю та головні досягнення Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Доцент Павло Кравець розповів про роботу Громадської ради при Державному агентстві лісових ресурсів України та ті заходи, які здійснюються задля збереження й функціонування лісової галузі. Також як Голова правління «Товариства лісової сертифікації в Україні», представив доповідь про перспективи лісової сертифікації для лісогосподарських підприємств, як основи для забезпечення відповідального ведення лісового господарства.

Професор Віктор Маурер виступив з доповіддю та презентацією «Про сучасний стан, проблеми, головні завдання та шляхи удосконалення відтворення лісів в умовах глобальних змін клімату». Віктор Мельхіорович проаналізував світовий досвід у відтворенні лісів, проблему всихання лісових насаджень та засоби боротьби з цим процесом, потребу у зміні порід при проведенні лісокультурних робіт в умовах змін клімату, чинники, які зумовлюють необхідність осучаснення традиційних та запровадження нових підходів до відтворення лісів в Україні.

 

На завершення семінару, учні ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів Руденко Павло та Безчасна Дарія представили тези своїх науково-пошукових робіт з напрямку «Лісівництво» та «Екологія», які вони готують для захисту у Малій академії наук. Роботи школярів отримали схвальні відгуки від лісівників-практиків та науковців зі столичного університету.

Олександр Литвиненко, викладач фахових дисциплін, редактор сайту;

фото – Олександр Заканич та Оксана Космина

Меню

Лічильник

Сьогодні7
Вчора346
За тиждень656
За місяць3957
Всього411644
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Авторизация