21 ЛЮТОГО – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

2015-02-22

Мова - духовний скарб нації. 21 лютого – Міжнародний день рідної мови.

Цю дату визначено на 30-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в жовтні 1999 року, яка наголосила на важливій ролі мови в розвитку освіти, культури, для консолідації суспільства, формування нації і зміцнення держави.

Цього дня у коледжі проведено захід, присвячений дню рідної мови – «Мово моя, калинова». Викладач української мови та літератури Аліна Козачкова розповіла про значення рідної мови у житті людини, про нелегкий шлях становлення нашої мови, як мови українського етносу.

Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше Іваном Нечуєм-Левицьким, Панасом Мирним, Михайлом Коцюбинським, Лесею Українкою та багатьма іншими видатними українцями.

Студенти разом із викладачами долучилися до акції «Удосконалення грамотності при вивченні української мови» та написали диктант. Кращі роботи будуть відзначені.

Мова - краса спілкування,

Мова - як сонце ясне,

Мова - то предків надбання,

Мова - багатство моє.