ЦИКЛОВА КОМІСІЯ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ОБРОБЛЮВАННЯ ДЕРЕВИНИ»

Дерево – джерело життя на землі. Історія нашого народу має вікові традиції застосування деревини як в архітектурі, так і в оформленні інтер’єрів, виготовленні меблів та інших побутових речей. Популярність деревини обумовлена, в першу чергу, її високими споживчими якостями: екологічністю, механічною міцністю, низькою теплопровідністю, легкістю в обробці.

Професія деревообробника завжди була цінованою людьми, особливо в сучасному світі новітніх технологій.

Сучасні досягнення у галузі деревообробки дають змогу виготовляти все нові і нові вироби з деревини. Зараз застосовуються нові верстати для обробки деревини та лінії по збиранню столярно-будівельних конструкцій. А для виконання цих робіт необхідні висококваліфіковані спеціалісти.

У зв’язку із зростаючою потребою лісогосподарської галузі у кадрах для деревообробних підприємств у 2001 році в коледжі відкрито відділення «Оброблювання деревини». Першим головою циклової комісії був призначений Ковальчук Олександр Іванович, який вніс значний вклад у відкриття і розвиток даної спеціальності. В 2008 році циклову комісію очолив Пєтухов Григорій Федорович.

Навчальним планом передбачено як теоретична так і практична підготовка майбутніх фахівців.

Теоретична підготовка проходить в сучасних кабінетах, які оснащені зразками матеріалів, що використовуються у виробництві, зразками виробів, інструментом, нормативно-технічною документацією.

Майбутні технологи деревообробки опановують фахові дисципліни:

• «Деревинознавство» - знайомить студентів з макро- та мікроскопічною будовою деревини, вадами деревини, фізико - механічними властивостями деревини;
  • «Обладнання деревообробних виробництв» – вивчає будову, роботу, способи налагодження та безпечного обслуговування основного деревообробного обладнання;
  • «Основи конструювання виробів з деревини» - правила, методи і способи створення виробів з деревини;
  • «Сушіння і захист деревини» – вивчає фізичні закони, технологію та обладнання для сушіння деревини, класифікацію сушарок;
  • «Технологія столярно-будівельних виробів» та «Технологія меблевих виробів» - вивчають перелік та порядок операцій, організацію робочих місць на різних етапах технологічного процесу виготовлення виробів з деревини;
  • «Виробництво деревних композиційних матеріалів» – вивчає класифікацію, будову, способи виготовлення основних композиційних матеріалів – фанери,  ДСП, ДВП, деревних пластиків.

Практична підготовка проходить в навчально-виробничих майстернях коледжу, які створені на базі колишнього цеху переробки деревини Лубенського лісгоспу, в яких студенти опановують робітничі професії верстатника, рамника, столяра.

Тут же студенти виготовляють меблі та інші вироби з деревини. Значна увага приділяється оволодінню сучасною комп’ютерною технікою та програмним забезпеченням. Вивчення такого програмного забезпечення дозволяє автоматизувати розкрій сировини, конструювати меблеві та столярні вироби, розміщувати обладнання в цехах.

Студенти проходять виробничу та переддипломну практику на деревообробних та меблевих підприємствах Полтавської та сусідніх областей.

Щорічно студенти відвідують Міжнародні виставки в місті Києві «Лісдеревмаш» та «Київекспомеблі», де знайомляться з новітніми досягненнями у галузі обробки деревини, конструювання та виготовлення меблів, з сучасним обладнанням та технологіями. Одержані знання студенти використовують при розробці курсових та дипломних проектів.

Після закінчення коледжу студенти успішно продовжують навчання за спеціальністю у вищих навчальних закладах ІІІ-IV рівнів акредитації за скороченим терміном навчання (3 роки) зокрема, в Національному університеті біоресурсів і природокористування України (м. Київ), Національному лісотехнічному університеті України (м. Львів), Національному технічному університеті сільського господарства ім. П. Василенка (м. Харків).

ВИКЛАДАЦЬКИЙ СКЛАД ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ:

Пєтухов григорій Федорович

Голова циклової комісії, спеціаліст вищої категорії. Працює з 2003 року

Викладає дисципліни: "Основи технології столярно-будівельних вирообів", "Основи проектування деревообробних цехів", "Механічне оброблювання деревини", "Основи автоматизації виробничих процесів"

Заканич Олександр Васильович

Спеціаліст вищої категорії. Працює з