КАБІНЕТ ХІМІЇ ТА ЛАБОРАТОРІЯ ГРУНТОЗНАВСТВА

Кабінет хімії та лабораторія ґрунтознавства мають свій початок з моменту реорганізації Лубенської сільськогосподарської професійної школи в технікум лікарських рослин (1929). Ціла плеяда хіміків та грунтознавців створила солідну базу цих лабораторій: у довоєнні роки - Стєблєцов І.М., Дарський М.В., Середа В.А., після війни – Хоменко М.Г. (1944-1954), Добровольська Є.В.,  Клякун І.Н., Дяченко У.Ф. (1948-1954 рр.), Манжосенко Г.Ф. (1955-1960р.р.). Москаленко З.Ю. (1948-1974 рр.), Радильчук З.І. (1964-1967), Корчинська Д.І. (1975-1977), Обломієвська М.С. (1970-1987 рр.), з 1987 кабінет та лабораторію очолює Гонтар В.І.

Хоменко Микола Григорович народився у 1907 році в м. Лубнах. В 1924 році закінчив семирічку в Лубнах і поступив у Боярський садово-бджолярський технікум в Київській області. Після закінчення працював вчителем у м. Баранівці Житомирської області. У 1933 році закінчив Київський інститут народної освіти за фахом учитель біології та хімії і продовжив працювати в тій же школі аж по 1941 рік. В 1941 році повертається до Лубен. Працював різноробочим, потім столяром на меблевому комбінаті. З 1944 по 1954 рік працював викладачем хімії в технікумі.

Москаленко Зінаїда Юхимівна народилася у 1907 році, в Горьківській області ст. Мантурово (Росія), вищу освіту здобула в Ленінградському сільськогосподарському інституті за фахом агроном-ентомолог. З моменту закінчення вузу і аж по 1948 рік працювала агрономом, а згодом і директором в підсобному господарстві в тресті «Укрнафта» на Київщині. В технікумі з 1948 по 1974 роки працювала спочатку викладачем загального землеробства, потім ґрунтознавства та захисту рослин.

Дяченко Уляна Федорівна народилася у 1907 році на Лубенщині. В 1925 р. закінчила Лубенську будівельну профшколу. Вищу освіту здобула у Іванівському хіміко-технологічному інституті за фахом інженера-технолога в 1939 році. До роботи в технікумі працювала на підприємствах хімічної промисловості м. Горловки та м. Чирчика. В технікумі  працювала з 1948 по 1954 рік викладачем загальної хімічної технології та була була керівником групи дипломантів хіміко-фармацевтичного відділення.

Манжосенко Галина Федорівна народилася у 1929 р. в м. Лубни. В 1952 році закінчила Київський сільськогосподарський інститут. Працювала агрономом-хіміком в Краснодарському краї, лаборантом при Лубенській МТС, вчителем хімії в м. Лубни. В лісовому технікумі працювала викладачем хімії з 1955 по 1960 рік.

Радильчук Зінаїда Іванівна народилася у 1939 році в Іркутській області.В 1960 році закінчила Краснодарський сільськогосподарський інститут, в 1966 році - заочно Краснодарський педінститут за фахом вчителя біології і хімії. В лісовому технікумі працювала викладачем хімії з 1964 по 1968 рік.

Корчинська Діна Іванівна народилася 1937 року в м. Волгограді. В 1956 році закінчила Лубенський лісовий технікум, в 1963 році за заочною формою навчання – Львівський лісотехнічний інститут. За фахом інженер лісового господарства. Працювала на різних посадах в лісовій галузі від майстра лісу, помічника лісничого до головного лісничого. В технікумі – викладачем грунтознавства з 1975 по 1977 рік.

Обломієвська Ніна Семенівна народилася в 1936 році в м. Лубнах. Закінчила Полтавський педінститут в 1966 році. До технікуму працювала науковим співробітником в Луцьку, зоотехніком в Лубнах, вчителем в школі, в технікумі викладачем хімії і грунтознавства з 1970 по 1987 рік.

Гонтар Василь Іванович народився в 1957 році на Лубенщині. Закінчив Полтавський педінститут в 1980 році, за фахом вчитель біології і хімії. До коледжу працював вчителем хімії в загальноосвітній школі № 4 м. Лубен. З 1987 року і по сьогоднішній  час працює в коледжі викладачем хімії і грунтознавства.

В лабораторії створено всі необхідні умови для вивчення предметів хімії та ґрунтознавства. В навчальному процесі застосовуються технічні засоби навчання: відеопроектор, персональні комп’ютери із розробленими тестовими програмами з відповідних предметів. Значна кількість відеоматеріалів та відеофрагментів використовується не тільки при вивченні дисциплін, а й у виховній роботі. Їх тематика найрізноманітніша.

При кабінеті хімії працює хімічний гурток в якому студенти першого курсу мають змогу більш глибоко цікавитись хімією, брати участь у створенні відеофрагментів, опрацьовувати і готувати до показу відеоматеріали взяті із телепрограм, які потім включаються у відеотеку кабінету і лабораторії. Бажаючі студенти мають змогу взяти їх для перегляду в позаурочний час або після занять.

Вивчення предмету ґрунтознавства продовжується на літній польовій практиці. В цей період студенти вчаться застосовати отримані на заняттях теоретичні знання на практиці.

Викладач Гонтар Василь Іванович постійно працює над вдосконаленням методичного забезпечення предметів, підвищенням ефективності проведення лабораторних і практичних робіт, навчальної практики. Тримає тісний зв’язок із викладачами кафедри  інформатики Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка, які допомагають у апробації та застосуванні новостворених студентських тестових програм.