ЛУБЕНСЬКИЙ ЛІСОТЕХНІЧНИЙ КОЛЕДЖ

        Офіційний веб-сайт навчального закладу

  • 1

КАБІНЕТ ЛІСОКОРИСТУВАННЯ, ДЕРЕВИНОЗНАВСТВА І ЛІСОВОГО ТОВАРОЗНАВСТВА

Випускники коледжу – це насамперед організатори і керівники виробництва на всіх його ланках, а тому вони повинні досконало володіти знаннями з технології лісозаготівельного, лісопильного і деревообробного виробництва та товарознавства. Таких знань, умінь і навичок студенти набувають у ході вивчення навчальних дисциплін "Лісокористування", "Деревинознавство і лісове товарознавство".

Кабінет лісоексплуатації був створений у 1950 році. Спочатку ним завідував викладач Вересоцький Сергій Васильович. Вересоцький С.В. народився в 1913 році в  м. Переяслав–Хмельницькому Київської області. В 1937 році закінчив Київський лісотехнічний інститут. Трудову діяльність розпочав у Димерському лісгоспі, де працював лісничим. В 1943 році був у партизанському загоні, що діяв на Київщині та на Полтавщині. З 1946 року по 1951 рік працював лісничим Лубенського лісгоспу. З 1951 року по 1953 рік працював  викладачем лісоексплуатації технікуму.

Згодом кабінетом завідував Вакулюк Павло Гаврилович. Вакулюк П. Г. народився в 1928 в с. Верхівня (Ружинський р-н, Житомирська область) в сім’ї селянина. Закінчив лісогосподарський факультет Київського лісогоспо-дарського інституту в 1951 р. Працював в системі лісового господарства України на посадах лісничого, старшого лісничого, директора лісгоспу, начальником відділу лісового господарства, охорони і відновлення лісів Житомирського обласного управління лісового господарства і лісозаготівель. З 1955 року по 1958 рік працював викладачем лісоексплуатації в технікумі. Пізніше Вакулюк П.Г. працював в Міністерстві лісового господарства УРСР головним спеціалістом науково-технічного управління, а з липня 1969 по 1 січня 1977 року начальником управління лісорозведення. В 1977 році по конкурсу обраний завідувачем кафедри нової техніки, передової технології і комплексного ведення лісового господарства в Українському філіалі Всесоюзного інституту керівних працівників і спеціалістів лісового господарства. З 1992 по травень 2006 року професор кафедри технології Українського центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів лісового господарства «Укрцентркадриліс». Помер 24 січня 2018 року.

З 1954 по 1993 роки завідувачем кабінету і  викладачем лісоексплуатації був Каюк Яків Хрисанфович. Каюк Я. Х. народився в 1929 році на Звенигородщині Черкаської області. В 1954 році – закінчив Київський лісогосподарський інститут і почав трудову діяльність в Лубенському лісовому технікумі, де пропрацював все своє життя.

З 1965 року по 1986 рік викладачем лісоексплуатації, деревинознавства та лісового товарознавства, охорони праці та техніки безпеки був Федь Олександр Іванович. Федь О.І. народився в 1926 році в с. Семенівка на Київщині. З 1945 року по 1949 рік він навчався в Малинському лісотехнічному технікумі. З 1949 року по 1954 рік був студентом Ленінградської лісотехнічної академії. З 1954 року по 1965 рік він працював викладачем спецдисциплін Кудимкарського технікуму в Пермі (Росія).

З 1993 року кабінетом завідує – Ковальчук Олександр Іванович. Ковальчук О. І. народився в 1964 році в с. Мокрець Турійського району на Волині. З 1979 року по 1983 рік навчався в Шацькому лісовому технікумі. В 1990 році закінчив Українську сільськогосподарську академію, лісогосподарський факультет. Працював молодшим науковим співробітником Боярської лісової дослідної станції, а з червня 1991 року прийнятий в Лубенський лісовий технікум на посаду викладача спеціальних дисциплін - "Лісокористування" та "Деревинознавство і лісове товарознавство".

Матеріальна база кабінету постійно поновлюється, він має достатнє методичне забезпечення, підготовлені конспекти лекцій з лісокористування та деревинознавства і лісового товарознавства.

Невід'ємною частиною навчального процесу є практика. На цій практиці студенти складають документи на розробку лісосіки, проводять розробку лісосіки. За цей час вони самостійно звалюють дерева, проводять їх очистку від гілок, розмічають, розкряжовують хлисти, складають і навантажують лісопродукцію, проводять очистку лісосіки від порубочних решток. Роботи виконуються сучасними бензомоторними пилами: «STIHL», «Husqvаrna».

Кожен студент почергово виконує весь комплекс лісозаготівельних робіт. Завдяки цій практиці закріплюються ті теоретичні знання, які отримані на лекційних та практичних заняттях. 

    

Меню

Лічильник

Сьогодні23
Вчора372
За тиждень874
За місяць8851
Всього459117
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Авторизация