КАБІНЕТ ЛІСОКОРИСТУВАННЯ, ДЕРЕВИНОЗНАВСТВА І ЛІСОВОГО ТОВАРОЗНАВСТВА

Випускники коледжу – це насамперед організатори і керівники виробництва на всіх його ланках, а тому вони повинні досконало володіти знаннями з технології лісозаготівельного, лісопильного і деревообробного виробництва та товарознавства. Таких знань, умінь і навичок студенти набувають у ході вивчення навчальних дисциплін "Лісокористування", "Деревинознавство і лісове товарознавство".

Кабінет лісоексплуатації був створений у 1950 році. Спочатку ним завідував викладач Вересоцький Сергій Васильович. Вересоцький С.В. народився в 1913 році в  м. Переяслав–Хмельницькому Київської області. В 1937 році закінчив Київський лісотехнічний інститут. Трудову діяльність розпочав у Димерському лісгоспі, де працював лісничим. В 1943 році був у партизанському загоні, що діяв на Київщині та на Полтавщині. З 1946 року по 1951 рік працював лісничим Лубенського лісгоспу. З 1951 року по 1953 рік працював  викладачем лісоексплуатації технікуму.

Згодом кабінетом завідував Вакулюк Павло Гаврилович. Вакулюк П. Г. народився в 1928 в с. Верхівня (Ружинський р-н, Житомирська область) в сім’ї селянина. Закінчив лісогосподарський факультет Київського лісогоспо-дарського інституту в 1951 р. Працював в системі лісового господарства України на посадах лісничого, старшого лісничого, директора лісгоспу, начальником відділу лісового господарства, охорони і відновлення лісів Житомирського обласного управління лісового господарства і лісозаготівель. З 1955 року по 1958 рік працював викладачем лісоексплуатації в технікумі. Пізніше Вакулюк П.Г. працював в Міністерстві лісового господарства УРСР головним спеціалістом науково-технічного управління, а з липня 1969 по 1 січня 1977 року начальником управління лісорозведення. В 1977 році по конкурсу обраний завідувачем кафедри нової техніки, передової технології і комплексного ведення лісового господарства в Українському філіалі Всесоюзного інституту керівних працівників і спеціалістів лісового господарства. З 1992 по травень 2006 року професор кафедри технології Українського центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів лісового господарства «Укрцентркадриліс». Помер 24 січня 2018 року.

З 1954 по 1993 роки завідувачем кабінету і  викладачем лісоексплуатації був Каюк Яків Хрисанфович. Каюк Я. Х. народився в 1929 році на Звенигородщині Черкаської області. В 1954 році – закінчив Київський лісогосподарський інститут і почав трудову діяльність в Лубенському лісовому технікумі, де пропрацював все своє життя.

З 1965 року по 1986 рік викладачем лісоексплуатації, деревинознавства та лісового товарознавства, охорони праці та техніки безпеки був Федь Олександр Іванович. Федь О.І. народився в 1926 році в с. Семенівка на Київщині. З 1945 року по 1949 рік він навчався в Малинському лісотехнічному технікумі. З 1949 року по 1954 рік був студентом Ленінградської лісотехнічної академії. З 1954 року по 1965 рік він працював викладачем спецдисциплін Кудимкарського технікуму в Пермі (Росія).

З 1993 року кабінетом завідує – Ковальчук Олександр Іванович. Ковальчук О. І. народився в 1964 році в с. Мокрець Турійського району на Волині. З 1979 року по 1983 рік навчався в Шацькому лісовому технікумі. В 1990 році закінчив Українську сільськогосподарську академію, лісогосподарський факультет. Працював молодшим науковим співробітником Боярської лісової дослідної станції, а з червня 1991 року прийнятий в Лубенський лісовий технікум на посаду викладача спеціальних дисциплін - "Лісокористування" та "Деревинознавство і лісове товарознавство".

Матеріальна база кабінету постійно поновлюється, він має достатнє методичне забезпечення, підготовлені конспекти лекцій з лісокористування та деревинознавства і лісового товарознавства.

Невід'ємною частиною навчального процесу є практика. На цій практиці студенти складають документи на розробку лісосіки, проводять розробку лісосіки. За цей час вони самостійно звалюють дерева, проводять їх очистку від гілок, розмічають, розкряжовують хлисти, складають і навантажують лісопродукцію, проводять очистку лісосіки від порубочних решток. Роботи виконуються сучасними бензомоторними пилами: «STIHL», «Husqvаrna».

Кожен студент почергово виконує весь комплекс лісозаготівельних робіт. Завдяки цій практиці закріплюються ті теоретичні знання, які отримані на лекційних та практичних заняттях.