Офіційна веб-сторінка

МІЖКАФЕДРАЛЬНА НАВЧАЛЬНА ЛАБОРАТОРІЯ НУБІП УКРАЇНИ НА БАЗІ ЛУБЕНСЬКОГО ЛІСОТЕХНІЧНОГО КОЛЕДЖУ

У 2002 році на базі Лубенського лісотехнічного коледжу був створений відокремлений підрозділ Національного університету біоресурсів і природокористування України «Лубенський навчально-інформаційно-консультаційний пункт» .

В зв’язку з прийняттям нового закону України «Про вищу освіту» та на підставі рішення вченої ради університету в 2015 році Лубенський НІКП реорганізований в міжкафедральну навчальну лабораторію НУБіП України на базі Лубенського лісотехнічного коледжу.

Метою створення та діяльності такої лабораторії є:

• подальший розвиток заочної форми підготовки фахівців для потреб АПК і лісового господарства України;
  • розширення можливостей отримання вищої освіти;
  • наближення процесу навчання для студентів заочної форми до місць їх роботи та проживання.

Проводиться підготовка фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» за спеціальностями «Лісове господарство» і «Деревообробні та меблеві технології».

Діяльність лабораторії регламентують:

1. Договір про спільне навчання студентів НУБіП України та надання інформаційно-консультаційних послуг у міжкафедральній навчальній лабораторії на базі Лубенського лісотехнічного коледжу.
  2. Договір оренди майна, що належить до державної власності.
  3. Положення про міжкафедральну навчальну лабораторію з підготовки студентів заочної форми навчання на базі Лубенського лісотехнічного коледжу.
  4. Інші нормативно-правові документи.

Підготовка бакалаврів проводиться за скороченим терміном навчання – 3 роки, оскільки студенти, які навчаються, мають освітній рівень молодшого спеціаліста і є випускниками Лубенського, Чугуєво-Бабчанського, Великоанадольського, Березнівського, Шацького, Малинського, Кременецького лісотехнічних та лісових коледжів та Городищенського коледжу УНУС.

Зараз навчається 118 студентів, які представляють Полтавську, Черкаську, Чернігівську, Сумську, Київську, Кіровоградську, Дніпропетровську, Одеську, Вінницьку і Львівську області.

Угода про співпрацю, що укладена між двома навчальними закладами, передбачає створення належних умов для підготовки фахівців лісового господарства та деревообробної промисловості нашої держави. І як показав час, ця ідея себе виправдовує.

У серпні 2016 року був проведений черговий, вже чотирнадцятий набір студентів. Серед абіту-рієнтів переважна більшість – випускники нашого навчального закладу. Подано було 57 заяв. За підсумками тестування з фахових дисциплін відібрано 55 кращих вступників. Серед абітурієнтів – 5 осіб, що мали диплом « з відзнакою» після закінчення ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації, 3 лісничі, 4 інженерні посади, 4 помічники лісничого, 34 майстрів лісового господарства, 5 робітничі посади, 5 студентів не працюють в лісовій галузі.

Навчальний процес забезпечується викладачами університету. Протягом навчального 2016-2017 років із Національного університету біоресурсів і природокористування України в Лубни для проведення лекцій, семінарських та лабораторно-практичних занять приїжджали 52 викладачі.

Слід зазначити, що по всіх дисциплінах є навчальні комплекси і постійно проводиться поповнення бібліотеки новими підручниками та методичними посібниками.

За період функціонування відбулося 12 випусків. Захист випускних бакалаврських робіт проходить в НУБіП України в м. Києві. Їх теми відповідають спеціальності «Лісове господарство» і стосуються таких напрямків лісогосподарської діяльності: лісівництво, лісовідновлення і лісорозведення, лісова меліорація і оптимізація лісоаграрних ландшафтів, технології лісогосподарського виробництва, біологія лісу та мисливствознавство, лісова таксація і лісовпорядкування, лісовий менеджмент та ін. Для спеціальності «Деревообробні та меблеві технології» - це напрямки, які стосуються проектування деревообробних цехів, технології конструювання виробів з деревини, виробництва меблів та ін.

У 2016 році дипломи бакалавра отримали 43 випускники. Серед них: 2 головні лісничі, 5 інженерних посад в лісгоспах, 4 лісничих, 8 помічників лісничих, 20 майстрів лісу, 4 не працюють в галузі. 39 випускників (90,6%) працюють на підприємствах галузі.

Таким чином можна сказати, що освітня діяльність університету у формі міжкафедральної навчальної лабораторії на базі нашого коледжу є доцільною і сприяє вирішенню питань кадрового забезпечення на підприємствах лісової галузі.